تشریح ویژه‌برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی در خراسان رضوی

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد سلطانی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضویبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی حجت‌الاسلام والمسلمین محمد سلطانی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و رییس ستاد دهه فجر خراسان رضوی، در نشست خبری ستاد برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی در سال جاری که امروز ۱۰ بهمن‌ماه، با حضور مسئولان کمیته‌های ستاد دهه فجر در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: شعار جشن ملی چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، «جشن ملی، مشارکت پرشور و آینده روشن» است که در این تقسیم‌بندی صورت گرفته، چهار محور اصلی که در وقوع انقلاب اسلامی تاثیرگذار بوده، مدنظر قرار گرفته است. 

وی در خصوص این چهار محور اصلی ادامه داد: اصل اول اصول محدثه، وجود رهبری است که همه اقشار جامعه اعم از علما، مراجع و بزرگان از تمامی بلاد اسلامی ایشان را قبول داشته باشند و از ایشان پیروی و طبیعت کنند. در زمان انقلاب مشاهده‌گر شعار «یا مرگ یا خمینی» از سوی تمامی اقشار جامعه بوده‌ایم، که این امر به این معنا است که مردم از جان، مال و هستی خود گذشته‌اند تا این انقلاب با رهبری امام خمینی(ره) اتفاق بیافتد. اصل دوم در خصوص نقش و حضور مردم و توده‌ها در انقلاب اسلامی است، فلذا تمامی ملت ایران نقش مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی داشته‌اند. اصل سوم هم همان ایدئولوژی یا مکتب فکری است، که مکتب انقلاب همان مکتب اسلام و ائمه اطهار بوده است. البته باید توجه داشت که این امر قدرت اسلام است که شهید مدرس(ره) هم در این باره فرموده است: «سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ما است.» محور چهارم هم همان محور اقتدار است که شعار «استقلال،آزادی، جمهوری اسلامی» بیانگر این اقتدار ملی است که این شعار همچنان بعد از ۴۵ سال درحال درخشش است و جایگاه خود را حفظ کرده است. 

سلطانی بیان کرد: قدرت نرم مردمی و اقتدار ایران به‌گونه‌ای است که سیاست‌مداران غربی و اروپایی معتقد هستند و اذعان دارند که جمهوری اسلامی ایران در منطقه نقشی دارد که اراده کند هر دولتی در منطقه بماند، می‌ماند و هر دولتی که برود، می‌رود. همچنین از حیث دستاوردهای موشکی و تسهیلات در منطقه حرف اول را می‌زنیم فلذا به همین جهت تمامی کشورهای منطقه جز رژیم صهیونستی با ما در صلح هستند و در رفاقت قرار دارند. 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تصریح کرد: در سوریه نقش جمهوری اسلامی، شهید سلیمانی و شهدای مقاومت به جایی رسیده است که داعش برای همیشه نابود شده است و این کشور در جای خود باقی‌مانده است. همچنین روزی در این کشور برجامی امضا شده است که غنی‌سازی ایران در آن کمتر از 5درصد بوده است اما امروزه به برکت ایستادگی، مقاومت و نقش حضور پررنگ مردم به جایگاهی دست یافته‌ایم که غنی‌سازی ما به بیش از ۶۰درصد رسیده است. باعث افتخار است که قریب 35 سال است که سکان‌داری انقلاب را امام خامنه‌ای(ره) برعهده دارد. البته باید توجه داشت که هر مقاومت و ایستادگی هزینه دارد که هزینه‌ آن‌ها تهدید و تحریم‌های بسیار ظالمانه است. 

وی در خصوص نقش دشمن در تاثیرگذاری بر روی جوانان و نوجوانان، گفت: دشمن با ابزار شبکه‌های ماهواره‌ای، سایت‌ها و فضای مجازی دو موضوع مهم را مورد هدف خود قرار داده است که موضوع اول تضعیف ایمانی و اعتقادی مردم ایران و دومین مورد ناامیدسازی نسل جوان و نوجوان است. فلذا باید امسال بیشتر از گذشته به این دو محور تاکید و آن را برای مردم جامعه به خوبی تبیین کنیم. فلذا در مراسم دهه فجر و ۲۲ بهمن باید دستاوردهای انقلاب را در ابعاد مختلف به نمایش بگذاریم، تا این دستاوردها به صورت جامع دیده شود و مردم از آن‌ها مطلع شوند.

رییس ستاد دهه فجر خراسان رضوی در خصوص برنامه‌های دهه فجر خبر داد و گفت: چند مراسم محوری در دهه فجر برگزار خواهد شد. در روز چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، زنگ انقلاب را با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان و مسئولان عالی رتبه استان در سراسر مدارس خراسان رضوی نواخته می‌شود. روز 12بهمن که سالروز ورود امام خمینی(ره) است، مراسمی همراه با برنامه‌های متنوعی، ساعت 9 صبح در سالن شهید بهشتی با حضور سردار نظری استاندار خراسان رضوی، برگزار خواهد شد. همچنین تعداد 2000 ستاد دهه فجر در سطح استان تشکیل شده است که برنامه‌های متعددی برگزار خواهند کرد. روز 12 بهمن رژه موتوری، در ۶ محور سطح شهر مشهد برگزار خواهد شد که از فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد آغاز شده و در 6 نقطه سطح شهر در مسیرهای مختلف ادامه می‌یابد. برنامه عطرافشانی و زیارت گلزار شهدا در 1450 گلزار شهید سطح استان در 19 بهمن که روز بعثت رسول اکرم(ص) است، با حضور اقشار مختلف جامعه برگزار خواهد شد. 

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: چهار مراسم زیارت و عطرافشانی گلزار شهدا در سطح شهر مشهد برگزار خواهد شد که این گلزارها عبارت از بهشت رضا(ع)، جبل‌النور کوهسنگی، حرم مطهر رضوی و خواجه ربیع است که با حضور اقشار مختلف جامعه و هماهنگی اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار می‌شود. همچنین مراسم نورافشانی در ۳۱۳ نقطه سطح استان برگزار خواهد شد. در مجموع ۴۰۲ عنوان برنامه توسط ۲۸ کمیته اعلام شده برای اقشار مختلف جامعه پیش‌بینی شده است. 

سلطانی افزود: این برنامه‌ها به میزبانی 1700 مسجد و 8000 مدرسه و بقاع متبرکه، کانون‌های فرهنگی، اداره‌ها، آستان قدس رضوی و… در سطح استان برگزار خواهد شد. همچنین نمایشگاه دستاوردهای انقلاب در قالب‌های مختلف در اداره‌ها، سازمان‌ها، مدارس و به ویژه در روز ۲۲ بهمن در مسیر خیابان امام رضا(ع)، در غرفه‌های مختلفی برای اقشار مختلف جامعه به نمایش گذاشته می‌شود. فعال‌سازی فضای مجازی در قالب سایتی در شورا به نام «شورانیوز» در این دهه انجام خواهد شد. برگزاری جشن‌های شاد و پرمحتوا، دیدار با خانواده معزز شهدا و میزهای خدمتی که در نماز جمعه و طول مسیر راهپیمایی مستقر خواهد شد، از دیگر برنامه‌های این دهه محسوب می‌شود.

وی گفت: تعداد ۱۸۷۲ پروژه که اهم آن، شامل پروژه‌های افتتاحی در بخش‌های صنعت، ارتباطات، بهداشت و درمان، محرومیت‌زدایی، توسعه شهری، کشاورزی، انرژی، منابع طبیعی، توسعه روستایی، توسعه و اجرای زیرساخت‌های شرکت‌های صنعتی و… با حضور مسئولان کشوری و استانی است. بعد از راهپیمایی ۲۲ بهمن نیز، از بیانات محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، در حرم مطهر رضوی بهره خواهیم برد.

انتهای پیام

The post تشریح ویژه‌برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی در خراسان رضوی Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment