برگزاری مراسم روز ملی عربستان در مشهد

روز ملی عربستان مشهدبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی و به نقل از روابط عمومی دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان رضوی، مراسم روز ملی عربستان سعودی در محل استقرار سرکنسولگری این کشور در هتل میثاق مشهد برگزار شد.

این مراسم با تلاوت قرآن کریم و نواختن سرود ملی عربستان و جمهوری اسلامی ایران آغاز شد. سپس عبداله بندرالهزانی، سرپرست سرکنسولگری عربستان در مشهد، ضمن خوش‌آمدگویی به میهمانان و تبریک روز ملی پادشاهی عربستان سعودی، با تشریح دستاوردهای این کشور، بر اراده ایران و عربستان جهت توسعه و تعمیق روابط دوجانبه تاکید کرد.

همچنین احمد معصومی‌فر، مشاور وزیر امور خارجه و رئیس  دفتر نمایندگی این وزارتخانه در خراسان رضوی که به عنوان میهمان ویژه در این مراسم که دوشنبه سوم مهرماه برگزار شد، ضمن تبریک روز ملی عربستان سعودی به دولت و ملت این کشور، اظهار کرد: امروز ما با خوش‌بینی بسیار نسبت به آینده روشن، شاهد به ثمر نشستن میوه‌های دیپلماسی و گفت‌وگو میان دو ملت بزرگ و مسلمان ایران و عربستان سعودی هستیم، سرزمین وحی مکه مکرمه قبله‌گاه و نماد وحدت مسلمانان جهان و مدینه النبی و حرم منور نبوی مورد احترام تمام مسلمین است. به همین ترتیب شهر مشهد و بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) که همه ما مفتخر به خادمی آن حضرت هستیم، به عنوان پایتخت معنوی ایران جایگاه بی‌نظیری نزد مسلمانان جهان دارد و زائران و علاقه‌مندان خاندان رسالت را از سراسر جهان به این شهر می‌کشاند.

وی با بیان اینکه ترویج و گسترش گردشگری زیارت یکی از راه‌های مهم برای ارتباط میان دو ملت است، افزود: ما می‌توانیم با همکاری یکدیگر و تسهیل گردشگری زیارت در شهرهای مقدس مکه، مدینه و مشهد درک فرهنگی عمیق‌تر و پیوندهای ایمانی را که مردم ما را به یکدیگر نزدیک می‌کند، تقویت نماییم.

در این مراسم هادی طباطبائی معاون سیاسی استانداری خراسان رضوی، سایر مقامات و مدیران استان و همچنین سرکنسول‌های خارجی مقیم مشهد و فعالان بخش خصوصی استان نیز حضور داشتند.

انتهای پیام

The post برگزاری مراسم روز ملی عربستان در مشهد Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment