«ضیافت دخترانه» و «ضریح آفتاب» دو برنامه‌ قرآنی انوارالجنة مشهد

انوارالجنة مشهدبه گزارش ایکنا، مؤسسه انوارالجنة در مشهد با ایجاد یک پیش‌دبستانی تخصصی قرآنی، مباحث پایه‌ای روخوانی و حفظ قرآن را ویژه خردسالان پیگیری می‌کند.

در مقطع پیش‌دبستانی این مؤسسه طرحی با عنوان «ضریح آفتاب» در حال اجراست که خردسالان و کودکان را پیش از ورود به محیط تحصیل، علاوه بر روخوانی و ارائه روش‌هایی برای حفظ سوره‌های کوچک قرآن، با برخی مفاهیم قرآنی نیز آشنا می‌کند.

طاهره مجتهدزاده؛ مدیر این مؤسسه با اعلام این خبر گفت: این دوره که سال گذشته با استقبال چشمگیری از سوی خانواده‌ها مواجه شد، امسال هم به شکل جدی پیگیر هستیم و سعی داریم تا خردسالان این پیش‌دبستانی را حتی با برخی از مباحث قرآنی کتب درسی دوران تحصیل نیز آشنا کنیم که در نیمه دوم سال به جشن قرآنی نوآموزان قرآنی 4 تا 6 سال ختم خواهد شد.

انوارالجنة همچنین در ایام سال تحصیلی دوره‌های آموزش قرآن همراه با مدرسه را برای دختران از اول دبستان تا پیش‌دانشگاهی و پسران از اول تا چهارم دبستان را نیز برگزار می‌کند و علاوه بر آن، برای دختران 12 تا 18 ساله، طرحی را تحت عنوان «ضیافت دخترانه» برگزار می‌کند که حجت‌الاسلام و‌المسلمین ساجدی‌نسب، پیرامون برخی مسائل شرعی و پرسش‌هایی عقیدتی که دختران نوجوان دارند با آنها به گفت‌و‌گو می‌پردازد.

مجتهدزاده در مورد این طرح نیز گفت: در تابستان هفته‌ای یک بار پنجشنبه‌ها این جلسه را تشکیل می‌دادیم که البته با توجه به استقبال خوب دانش‌آموزان دختر، درصدد هستیم تا با شروع سال تحصیلی نیز آن را ادامه دهیم که محور صحبت‌های صورت گرفته در این جلسات هم پاسخ به پرسش‌های دختران نوجوان با استفاده از اشارات قرآنی با حضور کارشناس برنامه است.

از جمله دیگر برنامه‌های این مؤسسه قرآنی ویژه بزرگسالان برگزاری منظم جلسات روخوانی، تجوید و کلاس‌های احکام است که مجتهدزاده با تأکید بر برگزاری مرتب آنها، گفت: این مؤسسه ویژه‌برنامه‌هایی مناسبتی و مذهبی نیز در قالب‌های فرهنگی مد نظر دارد و به طور مثال ویژه هفته وحدت یا هفته بسیج در حال تدارک و اجرای آنهاست.

انتهای پیام

The post «ضیافت دخترانه» و «ضریح آفتاب» دو برنامه‌ قرآنی انوارالجنة مشهد Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment