بخش عمده‌ای از فرهنگ مقاومت توسط مادران و زنان ما ساخته شده است

یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضویبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی، عصر امروز ۸ مهرماه، در اختتامیه جشنواره رسانه‌ای خورشید که در مرکز همایش‌های شهدای سلامت مشهد برگزار شد، اظهار کرد: خراسان رضوی به نام امام رضا(ع) نامگذاری شده و فلسفه وجودی این شهر، وجود مضجع نورانی این امام بزرگوار است. این استان صاحب برکت است و من امیدوارم شما مهمانان عزیز بهره کافی را از حضور در این شهر ببرید. 

وی با بیان اینکه خراسان رضوی ۱۰ درصد از جمعیت و مساحت کشور را شامل می‌شود، افزود: سالانه از بیش از ۳۰ میلیون زائر میزبانی می‌کنیم که حدود ۵ الی ۶ میلیون نفر از این افراد را زائرین خارجی تشکیل می‌دهند. همچنین این استان میزبان حدود یک میلیون از پناهندگان کشور افغانستان است. می‌توان گفت خراسان رضوی وسعتی معادل یک کشور، با برکتی استثنائی دارد. 

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: در این استان ۵۱ درصد از دانشجویان، زن هستند و ۲۹ درصد از هیئت علمی را نیز زنان تشکیل می‌دهند. ضریب سواد در بین زنان استان بیش از ۸۶ درصد است و قریب به ۱۳ درصد از دهیاران روستاها نیز زن اند که باعث مباهات است. 

نظری با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری، در مورد جایگاه زنان، بیان کرد: نظام مقدس اسلامی، موفق شده الگوی سومی از نگاه به زنان را ارائه کند که نه مانند غرب نگاهی ابزاری است و نه نگاهی سنتی، بلکه در این‌ نگاه، زن عفیفانه، محترمانه و فعالانه با حفظ نقش مادری خود، در جامعه ایفای نقش می‌کند. 

وی با بیان اینکه در طول تاریخ انقلاب، زنان اثبات کرده‌اند در هر عرصه‌ای شرکت داشتند، موفق بوده‌اند، تصریح کرد: از پیروزی انقلاب تا استمرار آن، همه با نقش پررنگ زنان رقم خورده است. در دفاع مقدس نیز زنان ایرانی فداکاری‌هایی کردند که در دنیا بی‌نظیر است‌. 

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از فرهنگ مقاومت توسط مادران و زنان ما ساخته شده و نظام مقدس اسلامی مفتخر به ارائه الگوی سوم در مورد جامعه زنان است، گفت: متاسفیم برای جامعه جهانی که در راستای تروریسم رسانه فعالیت می‌کنند. ما برگزاری چنین همایشی را مغتنم می‌شماریم.

انتهای پیام

The post بخش عمده‌ای از فرهنگ مقاومت توسط مادران و زنان ما ساخته شده است Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment