اجلاسیه ویژه بانوان مداح در رشت برگزار می‌شود

زهرا یعقوب نژاد مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان

زهرا یعقوب‌نژاد، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان در گفت‌وگو با ایکنا از گیلان، با اشاره به برگزاری بیستمین دوره اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی به میزبانی استان گیلان، اظهار کرد: این اجلاسیه ۱۱ لغایت ۱۴ مهرماه در گیلان برگزار می‌شود.

وی از برگزاری اجلاسیه ویژه بانوان مداح و ستایشگر و تجلیل از پیشکسوتان این حوزه خبر داد و افزود: اجلاسیه ویژه بانوان مداح برای نخستین بار در کشور در حرم مطهر حضرت فاطمه اُخری(س) در رشت برگزار می‌شود؛ هدف از برگزاری این اجلاسیه معرفی مداحان و سخنرانان و پیشکسوتان و خادمان حسینی جامعه بانوان به کلیه اقشار به ویژه نسل جوان است.

یعقوب‌نژاد با اشاره به حضور و سخنرانی چهره‌های شاخص ملی در این همایش معنوی، گفت: نمایش آئینی و مولودی خوانی به زبان گیلکی و تجلیل و تکریم از بانوان مداح پیشکسوت از دیگر برنامه‌هاست. همچنین برگزاری اجلاسیه بانوان در حرم خواهر امام رضا(ع) فرصتی ارزشمند برای معرفی این بارگاه ملکوتی به میهمانان داخلی و خارجی است.

دبیر کمیته بانوان ستاد برگزاری اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی گیلان با بیان اینکه بالغ بر ۳۰۰ میهمان داخلی و خارجی در این همایش حضور می‌یابند و از فضای معنوی حرم مطهر بهره مند می‌شوند، تصری کرد: برنامه مذکور صبح روز چهارشنبه، ۱۲ مهرماه برگزار می‌شود.

وی افزود: دیدار عیدانه مداحان و ستایشگران بانو با مادران و همسران شهدا و ایثارگران، حضور سخنرانان و مداحان شاحص در نشست‌های تخصصی ویژه بانوان با مشارکت گروه‌های مردمی، حضور مداحان و سخنرانان در برنامه‌های ویژه صداوسیمای مرکز گیلان و گفت‌وگو با میهمانان ملی با محوریت حوزه زنان نیز در دستور اجرا قرار دارد.

انتهای پیام

The post اجلاسیه ویژه بانوان مداح در رشت برگزار می‌شود Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment