عیدانه رادیو در سالروز ولادت پیامبر مهربانی‌ها

میلاد حضرت محمد مصطفی(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع)

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، همزمان با میلاد حضرت محمد مصطفی(ص) و ششمین ولی خدا، حضرت امام جعفر صادق(ع)، شبکه‌های مختلف رادیویی با تهیه و پخش برنامه‌های شاد و مفرح عیدانه همراه مخاطبان خواهند بود.

عیدانه رادیو ایران

«بهار جان» با موضوع فضایل و ویژگی‌های اخلاقی حضرت محمد(ص) و با حضور حجت‌الاسلام داوودنژاد پیرامون «رحمت العالمین بودن حضرت محمد(ص)» نكاتی را بیان می‌كند. این برنامه دوشنبه، 10 مهر، ساعت 22  پخش می‌شود.

«بهار عالم جان» در 11 مهرماه، سرگذشتی از ماجرای حضرت آمنه(س) و به دنیا آمدن حضرت محمد(ص) را روایت می‌کند، این برنامه ساعت 8:25 تقدیم علاقه‌مندان می‌شود. «صبح عید با شما» همزمان با سالروز میلاد حضرت محمد(ص) عیدانه شادی را تقدیم می‌كند. «صبح عید با شما» به تهیه‌كنندگی ساجد قدوسیان، سه‌شنبه 11 مهرماه،  ساعت ۹:۰۰ پخش می‌شود.

«به افق نور» نیز 11 مهر با تأكید بر حدیثی از حضرت محمد(ص) كه خوشرویی كینه را از بین می‌برد، ساعت 11:00 با اجرای محمد اطهری و کارشناسی حجت‌الاسلام محمد پویا و علی آقابابا به روی آنتن می‌رود. «گوهران» در همان روز نیز نگاهی به ادبیات و اشعار نبوی در سالروز ولادت با سعادت پیامبر(ص) دارد، این برنامه با اجرای شهاب شهرزاد ساعت 12:40 تقدیم شنوندگان خواهد شد.

«باغ هنر» نیز در این روز به مرور آثار ادبی و فرهنگی با مدح حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) می‌پردازد. «باغ هنر» از شنبه تا چهارشنبه، ساعت 16:00 تقدیم می‌شود. «شب بخیر کوچولو» هم جهت آشنایی کودکان با مکارم اخلاقی پیامبر(ص) قصه‌ای از مهربانی پیامبر(ص) را می‌گوید. این برنامه با اجرای مریم نشیبا از شنبه تا چهارشنبه، ساعت 21:35 از رادیو ایران موج اف. ام، ردیف 90 مگاهرتز، موج ای. ام، ردیف 558 کیلوهرتز پخش می‌شود.

رادیو معارف و نگار دل‌ها

ویژه‌برنامه زنده «نگار دل‌ها» جشن میلاد را با امواج رادیو معارف به خانه امت اسلامی می‌برد. این برنامه به همت گروه قرآن و اهل‌بیت‌(ع) با محوريت موضوع پيامبرشناسی و تأكيد بر رأفت پيامبر و امام صادق(ع) به عنوان عنصر جاذبه ايشان طراحی و توليد می‌شود .همچنين بررسی ويژگی‌های امت نبی اكرم(ص) و امت‌سازی از نگاه امام جعفر صادق(ع) از جمله موضوعاتی است كه در اين برنامه به آن پرداخته می‌شود .«نگار دل‌ها» سه‌شنبه‌ها، ساعت 9  تا 11 شنیده خواهد شد.

میلاد امام مهربانی‌ها در رادیو تهران

«مهر رسول» عنوان برنامه 17 ربیع‌الاول شبکه رادیویی تهران است که به همین مناسبت از 6 صبح تا ساعت 20 از چهار گروه برنامه ساز رادیو تهران تقدیم مخاطبان می‌شود.

انعکاس برنامه‌های جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) در تهران و استان‌های مختلف در سطح محلات، مساجد و حتی روستاهای کشور، پخش سرود، نمایش‌های طنز رادیویی و مولودی‌خوانی و… از دیگر بخش‌های این ویژه‌برنامه است.

گروه تفریحات و سرگرمی از ساعت 17 تا 20 با ایجاد فضایی شاد و مفرح و بخش‌های طنز روی آنتن رادیو تهران می‌رود، مهر رسول با دعوت از کارشناسان مذهبی و همچنین خوانندگان مطرح در خدمت مخاطبان است.

برنامه گروه تاریخ و معارف از ساعت 10 تا 14 ضمن ارتباط با استان‌هایی که اهل‌سنت هستند، بحث‌های کارشناسی با محوریت ابعاد شخصیت پیامبر اکرم(ص) خواهد داشت. انعکاس همایش پیرغلامان که در زیباکنار و انعکاس جشنواره موسیقی نواحی اقوام که در کردستان برگزار می‌شود از دیگر بخش‌های برنامه «مهر رسول» است.

شبکه رادیویی تهران را روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز یا روی موج ای.ام ردیف 1332 کیلوهرتز بشنوید.

رادیو صبا در صبح عید

این شبکه رادیویی دوشنبه 10 مهر، ساعت 22 ویژه برنامه «صبامک» عیدانه را به مناسبت ولادت حضرت محمد(ص) با پخش ترانه و طنز آهنگ‌های شاد با هنرمندی پیشکسوتان رادیو تقدیم شنوندگان می‌کند، ویژه‌برنامه «دست افشان» این شب‌ها ساعت 20 با محوریت بیان ویژگی‌ها و فضایل اخلاقی پیامبر اکرم(ص) در فضایی شاد در قالب آیتم‌های متنوع و ارتباط تلفنی با سایر استان‌ها همراه مخاطبان می‌‌شود.

«صبح عید» ویژه‌برنامه عیدانه این شبکه رادیویی است که یازدهم مهر به مناسبت سالروز ولادت پیامبر اکرم(ص)، ساعت 10 صبح تقدیم شنوندگان می‌شود.

ویژه برنامه‌های رادیو سلامت

برنامه «مهرافشان»، دوشنبه، ۱۰ مهر ماه، از ساعت ۱۷ به مدت ۹۰ دقیقه با موضوع «الگو قرار دادن اخلاق نبوی در خانواده و روابط خانوادگی» از موج اف.ام ردیف ۱۰۲ مگاهرتز روی آنتن می‌رود. در این برنامه بخش‌هایی همچون گزارش مردمی، بخش‌های نمایشی با بازیگری الهام زرتاختی و امین ضیایی و بخش‌های کارشناسی و گفت‌وگویی در خصوص وحدت و صلح پخش خواهد شد.

برنامه «پیامبر مهربانی» سه‌شنبه از ساعت ۱۰:۳۰ به مدت ۶۰ دقیقه با رویکرد ترویج مهربانی با تکیه و الگوبرداری از اخلاق پیامبر به موضوع «تأثیر شفقت در تمام ابعاد زندگی» می‌پردازد. در این برنامه بخش‌هایی چون نقطه شروع، سفیدپوش سفید باطن، سفیر صلح و جشن شادی وجود دارد که هر کدام ابعاد مختلف این موضوع را در حوزه سلامت پوشش می‌دهند.

«صورت ماه» در رادیو گفت‌و‌گو

«صورت ماه» به همین مناسبت، 11 مهر، ساعت 30 دقیقه بامداد و «رسول صادق» ویژه میلاد پیامبر اكرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) ساعت 9 صبح، از این شبکه رادیویی پخش می‌شود. «خورشید ولایت» شامل ابعاد زندگی امام جعفر صادق(ع) و وضعیت سیاسی و اجتماعی دوران ایشان، ساعت 12 و «مهرخانه» ویژه ولادت نور آغاز غلبه نور بر تاریکی در ساعت 13 و «کلک سخن»که شامل سخن بزرگان است، ساعت 15 شنیده می‌شود.

رادیو فرهنگ و مهر جهان تاب

ویژه‌برنامه «مهر جهان تاب» از گروه تاریخ و اندیشه به مناسبت سالروز ولادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) با بخش‌های، ارتباط زنده با مراکز استان‌های کردستان و سیستان و بلوچستان، مولودی‌خوانی، کارشناسی، روایت، شعر‌خوانی، معرفی کتاب، گزارش و بخش‌های دیگر و… دوشنبه 10 مهرماه، ساعت ۲۰:۰۰ پخش می‌شود.

ویژه‌برنامه سالروز ولادت پیامبر اکرم(ص) با عنوان «خورشید مدینه» نیز  سه‌شنبه، 11 مهرماه، پخش خواهد شد.

رادیو پیام و «پیامبر رحمت»

این شبکه رادیویی برنامه «پیامبر رحمت» را با موضوع تبیین ویژگی‌های بارز حضرت محمد(ص) به مدت دو دقیقه پخش می‌کند. همچنین در  ولادت حضرت امام جعفر صادق(ع) برنامه «پیامبر زندگی» به مدت دو دقیقه با موضوع  تبیین ویژگی‌های امام جعفر صادق(ع) پخش می‌شود.

رادیو اقتصاد و «محمد امین»

ﻭِﻳژﻩ‌ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ «محمد امین» برنامه‌ای شاد و مفرح با حضور کارشناسان مذهبی است که به بررسی ﺧﺼﻮﺻﻴﺎﺕ ﺭﺳﻮﻝ ﺍﻟﻠﻪ ﺑﺎ ﻣﺤﻮﺭﻳﺖ ﺍﻣﺎﻧﺘﺪﺍﺭی ﻭ ﺳﻴﺮﻩ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩی ﺍﻳﺸﺎﻥ می‌پردازد، در این برنامه ضمن گفت‌و‌گو با مسئولان ﻭ ﻫموﻃﻨﺎﻥ ﺑﻪ ﺧﺼﻮﺹ ﺍﻫﻞ ﺗﺴﻨﻦ بر ﻣﻮﺿﻮﻉ ﻭﺣﺪﺕ ﻣﻴﺎﻥ ﺍﻣﺖﺍﺳﻼﻡ تأکید خواهد شد.

پخش سخنان مقام معظم رهبر انقلاب(مد ظله العالی) در خصوص ویژگی‌های رسول اکرم(ص) و گزارش‌های مردمی در مورد خصوصیت ایشان  از بخش‌های دیگر این برنامه است که 11 مهر، ساعت 10 پخش می‌شود.

رادیو جوان با برادران من

ویژه‌برنامه «برادران من» قصد دارد به موضوعاتی مرتبط با وحدت اسلامی بپردازد و نقش آن در جهان اسلام و کل جهان را بررسی می‌کند. این برنامه، به تعریف و معنای وحدت اسلامی و راهکارهایی برای تقویت آن خواهد پرداخت. همچنین، تأثیر وحدت اسلامی بر جهان اسلام و ارتباط آن با کل جهان را نیز به صورت گسترده مورد بررسی قرار می‌دهد.

علاوه بر این، تعامل و همکاری متفکران جهان اسلام در راستای تقویت وحدت نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت. نقش مردم و علما در تقویت وحدت اسلامی نیز به عنوان دو عامل کلیدی در این برنامه مورد توجه قرار خواهد گرفت. ویژه‌برنامه «برادران من» دوشنبه و سه‌شنبه، ساعت ۲۰ تقدیم شنوندگان رادیو جوان خواهد شد.

انتهای پیام

The post عیدانه رادیو در سالروز ولادت پیامبر مهربانی‌ها Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment