«زنگ وقف» در مدرسه شهید محبوبی بابلسر به صدا درآمد

 آیین «زنگ وقف» در مدرسه دوشهید محبوبی  با بلسر

به گزارش ایکنا از مازندران، همزمان با دهم مهرماه، آغاز هفته وقف، «زنگ وقف» در مدرسه دوشهید محبوبی با حضور حجت‌الاسلام رمضان شجاعی، رئیس اداره اوقاف شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار و با همراهی مجتبی قلی‌پور، فرماندار بابلسر در مدرسه دوشهید محبوبی به صدا در آمد.

حجت‌الاسلام رمضان شجاعی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بابلسر و فریدونکنار، در این آیین به تبین وقف و اثرات آن در جامعه پرداخت و گفت: وقف به عنوان یک سیستم پویا و بازوی نیرومند، کارکردی مؤثر در ساماندهی امور اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، بهداشتی، مذهبی و کالبدی جامعه برعهده گرفته است.

وی افزود: بهره‌گیری بهینه از منابع و توانمندی‌های این نهاد مردمی، که نشئت گرفته از اعتقادهای دینی انسان است، می‌تواند منجر به رشد و توسعه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جامعه شود که نتیجه نهایی آن به یقین دستیابی به عدالت اجتماعی خواهد بود.

رمضانی تصریح کرد: موقوفات، در هر زمان و مکانی، تقریباً همه نیازهای جامعه را پوشش می دهند، به صورتی که در هر زمانی، مشکلی در بخشی از جامعه به وجود می‌آید، واقفان خیراندیش و آگاه در صدد پرکردن این خلأ، موقوفات جدید را ساماندهی می‌کنند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بابلسر و فریدونکنار  با بیان اینکه نهاد وقف علاوه بر آثار فرهنگی، مذهبی، آموزشی، اقتصادی و اجتماعی، آثار جغرافیایی مهمی را نیز همراه دارد، خاطرنشان کرد: در سرتاسر سرزمین‌های اسلامی بسیاری از عناصر کالبدی و چشم‌اندازهای جغرافیای، درنتیجه اعتقاد به پدیده وقف پدیدار شده‌اند.

برگزاری مسابقات با موضوع وقف در بین دانش‌آموزان و اهدای جوایز به نفرات برتر این مسابقات از دیگر برنامه‌های امروز زنگ وقف در مدرسه دوشهید محبوبی بود.

در پایان این آیین از شهروند بابلسری، واقف خیراندیش و خیر مدرسه ساز، آقای مهدی تبار با اهدای لوح سپاس تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام

The post «زنگ وقف» در مدرسه شهید محبوبی بابلسر به صدا درآمد Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment