آشنایی با «علی غلام‌آزاد» در جُنگ عصرگاهی بُرنا + صوت

محبوبه کلانتر، تهیه‌کننده رادیو قرآن

محبوبه کلانتر، تهیه‌کننده رادیو قرآن در گفت‌وگو با ایکنا با اشاره به پخش جُنگ عصرگاهی «برنا» و  تغییر در زمان پخش آن در دهه دوم مهرماه گفت: این برنامه ویژه نوجوانان و جوانان با معرفی الگوهای برتر قرآنی روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت 17 به مدت 30 دقیقه به روی آنتن می‌رود، اما با توجه به تداخل زمانی با موعد اذان مغرب به وقت تهران، از 22 مهرماه از ساعت 18 پخش خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برنامه برنا به منظور تشویق و ترغیب جوانان با انس با قرآن و آشنایی بیشتر با جوانان و نوجوانان هنرمند قرآنی تهیه می‌شود، ادامه داد: برنا از سری برنامه‌های زنده رادیو قرآن است که طی این برنامه طاهره شاهچراغ ضمن حضور در سطح شهر و تهیه گزارش میدانی از نوجوانان و جوانان به انتقال نظرات آنها درباره امور قرآنی می‌پردازد.

جُنگ عصرگاهی بُرنا روز گذشته، 11 مهرماه ضمن ویژه‌برنامه ولادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) و پخش مولودی‌خوانی‌ها و اناشید، برشی از سخنان خطبای شهیر چون حجت‌الاسلام ناصر رفیعی درباره سیره پیامبر برای بردن جامعه از ظلمت به نور، مسابقه پیامکی با موضوع «در کدام آیه قرآن به  اخلاق والای پیامبر(ص) اشاره شده است؟» به ارتباط تلفنی و معرفی علی غلام‌آزاد، دارنده رتبه سوم در بیست و نهمین دوره مسابقات قرآن کرواسی و حافظ کل نوجوان سیده‌نازنین‌زهرا قاسمی از تهران به روی آنتن رفت.

علی غلام‌آزاد، 23 ساله، متولد شهرستان زنجان است. علی غلام‌آزاد در رشته حفظ کل قرآن کریم به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در مسابقات قرآن کرواسی شرکت کرد. در این مسابقات نماینده از 30 کشور چون فرانسه، تونس، مصر، عربستان سعودی، پرتغال، ایتالیا و … حضور داشتند که به اذعان غلام‌آزاد «نمایندگان کشورهای شرکت‌کننده در این دوره از مسابقات، تلاوت‌های قوی از خود ارائه کردند. همچنین گروه داوران، متشکل از کشورهای قطر، عمان، ترکیه، کرواسی و بوسنی و هرزگوین بودند».

علی غلام‌آزاد از هفت‌سالگی حفظ قرآن را آغاز کرده و در 15سالگی موفق به حفظ کل قرآن شده است و در سال‌های اخیر نیز در مسابقات قرآن داخلی و خارجی متعدد حائز رتبه شده است.

وی با اشاره به آیه 9 سوره زمر گفت: «أَمَّنْ هُوَ قَانِتٌ آنَاءَ اللَّيْلِ سَاجِدًا وَقَائِمًا يَحْذَرُ الْآخِرَةَ وَيَرْجُو رَحْمَةَ رَبِّهِ ۗ قُلْ هَلْ يَسْتَوِي الَّذِينَ يَعْلَمُونَ وَالَّذِينَ لَا يَعْلَمُونَ ۗ إِنَّمَا يَتَذَكَّرُ أُولُو الْأَلْبَابِ». در این آیه تأکید بر دانایی  و دانستن شده است. اینکه انسان باید هر لحظه به دنبال کسب علم باشد و فردای انسان باید پویاتر و بهتر از روز گذشته‌اش باشد. اینکه انسان‌های بی‌تفاوت نسبت به زمان‌ها و زندگی باشد، درست نیست.

یادآور می‌شود، جُنگ عصرگاهی «برنا» با گویندگی آسیه گرجی و تهیه‌کنندگی محبوبه کلانتر از رادیو قرآن موجب FM ردیف ۱۰۰ مگاهرتز تقدیم شنوندگان خواهد شد. 

انتهای پیام

The post آشنایی با «علی غلام‌آزاد» در جُنگ عصرگاهی بُرنا + صوت Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment