مسعود صاحبی جانباز 70 درصد همدانی به یاران شهیدش پیوست

مسعود صاحبی جانباز 70 درصد همدانیمجید صفدریان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان، در گفت‌وگو با ایکنا از همدان، اظهار کرد: مسعود صاحبی جانباز ۷۰ درصد دفاع مقدس بعد از ۳۷ سال تحمل درد و رنج ناشی از جراحات جانبازی امروز 12 مهرماه به یاران شهیدش پیوست.

وی افزود: این جانباز پرافتخار مدتی بود به دلیل جراحات ناشی از جانبازی در بیمارستان بستری بود که امروز صبح به شهادت رسید. برنامه تشییع و مراسم فاتحه این شهید بزرگوار که احتمالا جمعه پس از اقامه نماز جمعه بر دستان مردم شهید پرور همدان برگزار شود؛ متعاقبا اعلام می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان ابراز کرد: مسعود صاحبی متولد سال 1328 در همدان طی 33 ماه نبرد در جبهه‌های حق عليه باطل به درجه جانبازی در ششم اسفندماه سال 1365 در عمليات «كربلای ۵ شلمچه» خوزستان نائل شده بود. اين جانباز بزرگوار از ناحيه صورت، زبان و دندان‌ها مورد اصابت تركش خمپاره قرار گرفته و سال‌ها با رنج این جراحت با ایمانی راسخ و با روحیه‌ای قوی زندگی می‌کرد.

وی گفت: خاطرات این جانباز در کتابی به کوشش همسرش پروین صالحی و به قلم افسانه یکرنگی با عنوان «بعد از خدا تو سزاوار ستایشی» به چاپ رسیده است.

 

انتهای پیام

The post مسعود صاحبی جانباز 70 درصد همدانی به یاران شهیدش پیوست Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment