برگزیدگان جایزه ادبی «یوسف» در شهرکرد معرفی شدند

جایزه ادبی یوسف

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، آیین اختتامیه دوازدهمین جشنواره جایزه ادبی «یوسف» ویژه داستان وحدت ملی، ایران قوی امروز ۱۱ مهرماه در محل موزه دفاع مقدس در شهرکرد برگزار شد و از آثار برتر تجلیل به عمل آمد.

منوچهر ذوالفقاری، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری در این آیین اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران امروز بهتر از گذشته در حال انجام مأموریت خود بوده و برای آزادی‌خواهان جهان به ویژه کشور‌های اسلامی به الگوی مناسبی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه در سال ۱۳۵۹ استکبار جهانی به رهبری رژیم بعث حمله خود را به جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد، افزود: مهم‌ترین هدف دشمن از این اقدام حذف انقلاب و محصول آن یعنی جمهوری اسلامی بود چراکه انقلاب رژیم ستم‌شاهی را حذف و دست رژیم استکبار را از کشور کوتاه کرد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در دوران دفاع مقدس امت اسلامی ایران به مقابله با دشمن بعثی پرداختند و پس از هشت سال دشمن حتی موفق به تصرف یک وجب از خاک ایران نشد، امروز نیز انقلاب اسلامی در جایگاهی برتر از گذشته قرار گرفته است و ایفای نقش می‌کند.

ذوالفقاری با اشاره به اینکه جبهه مقاومت با بهره‌مندی از فرهنگ دفاع مقدس موفق شد گروهک تروریستی داعش را نابود کند، تصریح کرد: این فرهنگ برگرفته از فرهنگ عاشورا است و زیبا‌هایی همچون ایثار، اخلاص، فداکاری، جهاد، شهادت و از خود گذشتگی در آن وجود دارد.

وی اضافه کرد: امروز وظیفه ما انتقال فرهنگ دفاع مقدس است که قلم و نوشتن یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌توان در انتقال این فرهنگ به کار برد، به ویژه ادبیات داستانی ظرفیت ظرفیت بسیار مناسبی برای انتقال فرهنگ دفاع مقدس است چراکه ادبیات داستانی می‌تواند در قلب نفوذ پیدا کرده و ادراک عمیقی در مخاطب ایجاد کند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری بیان کرد: می‌توان از خاطرات نوجوانانی که در دفاع مقدس حضور داشتند و خانواده‌های شهدا استفاده شود و این خاطرات در قالب داستان به دیگران انتقال پیدا کند.

یادآور می‌شود، در این آیین ۴۱ اثر توسط ۳۱ شرکت‌کننده به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که سه اثر برگزیده و به مرحله کشوری راه یافت و از همه شرکت‌کنندگان با اهدای لوح تقدیر و تندیس تجلیل به عمل آمد.

زهرا علیدوستی با اثر «بی‌خبری» موفق به کسب رتبه اول، هادی اسپینانی با اثر «عاشقانه‌ای برای تو» رتبه دوم و حافظ حاتمی با اثر “ژیوا” حائز رتبه سوم شد که آثار رسیده در قالب مجموعه‌ای با عنوان عمل و قلم به چاپ رسیده است.

در این آیین همچنین از کتاب‌های «عفاف و حجاب» نوشته منصور مقدم جونقانی، «عمل و قلم» نوشته فرهمند فاضل دستگردی و عرفان وجدی، «مشق بهمن» نوشته بهمن اکبریان دهکردی و «شمیم مراقبت» نوشته بهمن اکبریان دهکردی و فرشته رئیسی رونمایی شد.

انتهای پیام

The post برگزیدگان جایزه ادبی «یوسف» در شهرکرد معرفی شدند Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment