رسالت اصلی بانوان قرآنی، جهاد تبیین است

به گزارش ایکنا، به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت ‌الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی؛ رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، در نخستین همایش آموزشی ـ فرهنگی دختران دانشجوی حافظ قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، همه حاضران در این جلسه را حاملان قرآن خواند و گفت: با شرف‌ترین افراد امت پیامبر اکرم (ص) حاملان قرآن هستند و قرآن نیز کتاب هدایت است و باید به ‌عنوان راهنمای مسیر حیات طیبه مومنان قرار گیرد.

 

وی با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری پیرامون وامخواهی از غرب، خاطرنشان کرد: ما غرب را مؤاخذه می‌کنیم که چرا در طول تاریخ به زنانتان ظلم کرده‌اید و در حال حاضر نیز ظلم می‌کنید.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: نگاه تحقیرآمیز غرب به زن در طول تاریخ‌ و در همه نظام‌ها‌ بسیار هراس انگیز بوده است و این موضوع در کلمات فلاسفه بزرگ یونان به روشنی قابل مشاهده است.

 

حجت الاسلام والمسلمین رستمی با اشاره به اینکه نگاه تحقیرآمیز غرب به زن تا امروز استمرار دارد، اظهار کرد: اولین مدرک پزشکی به زن در غرب مربوط به جنگ جهانی دوم است و با اینکه زنان درس پزشکی می‌خواندند اما اجازه پزشکی یا اجازه خواندن متن مقدس در کلیسا را نداشتند.

 

وی با ابراز اینکه قرآن کریم جایگاه زن و مرد را در کنار یکدیگر قرار می‌دهد، تصریح کرد: مردان و زنان مؤمن از برکات خدا بهره‌مند هستند و در آیه‌ای جایگاه ویژه‌ای به زن اختصاص می‌دهد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها همسر فرعون و حضرت مریم را از اسوه‌های قرآنی برشمرد و خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن کریم برای همه زنان مؤمن، نمونه و الگوی نیکو معرفی می‌کند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی با بیان اینکه غرب با استثمار جسم و روح زن او را فاقد ارزش و هویت تعریف می کند، گفت: در مقابل، قرآن با هویت‌دهی، ارزشگذاری و افتخار زنان را مالک زندگی خودشان می‌داند و آن‌ها را در مسئولیت‌های متعدد ملی معاف از فعالیت خانوادگی می‌کند.

 

وی با ابراز اینکه غرب ارزشی برای جایگاه زن قائل نیست، یادآور شد: ما از غرب سوال داریم و آن‌ها باید پاسخگوی ظلمی که به زنان کرده‌اند باشند. طبق گزارشات بخش قابل توجهی از فرزندانی که در کشورهای غربی متولد می‌شوند، خارج از نظام خانواده به دنیا می‌آیند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: استدلال و استناد در همه حوزه‌ها به ویژه پیشرفت از مهمترین مولفه‌ها است لذا براساس آمار کشورهای غربی، متخصصین و پزشکان زن در ایران نسبت به ایالات متحده آمریکا بسیار بیشتر است.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی با اشاره به اینکه ما نظام برده‌داری غرب را مؤاخذه می‌کنیم، افزود: مکتب اسلام، زندگی پاک، طاهر، عفیفانه و فعال همراه با حفظ ارزش های انسانی را برای همه به ویژه زنان را ارائه می‌دهد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بیان کرد: غرب باید در حوزه زن، شرمنده و پاسخگو باشد. امروزه تمام تلاش غرب در این حوزه بهره‌ برداری بیشتر مرد از جنس زن است و به کرامت زن لطمه وارد کردند و تنها به دنبال برهنه کردن زن هستند.

 

وی در ادامه به موضوع جهاد تبیین پرداخت و اظهار کرد: مسئولیت بانوان قرآنی مخصوصا در فضای جهاد تبیین که تحریف حقایق سکه رایج جریان رسانه‌ای غرب بوده، بیش از گذشته است. در این مسیر اولین کسانی که مسئولیت دارند، بانوان قرآنی هستند. دخترانی که نمونه زن با کرامت و الگو بوده و فعال اجتماعی، تحصیلکرده و نیز حامل قرآن هستند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در پایان با اشاره به اینکه حفظ قرآن مقدمه عمل به قرآن است، گفت: بار اصلی مسئولیت بانوان قرآنی، هدایت جامعه است. از زنان صدر اسلام همچون حضرت زهرا(س) گرفته تا زینب کبری(س) و زنان مدافع و رزمنده انقلاب اسلامی که همگی میدان‌دار اصلی بوده و دشمن را وادار به تسلیم کردند باید الگو گرفت. همه موفقیت‌های روزافزون اسلام و انقلاب مدیون زنان شجاع و حاوی عزت نفس است. لذا انتظار می رود در این عرصه به وظیفه جهاد تبیین به نحو احسن عمل کنید.

انتهای پیام

The post رسالت اصلی بانوان قرآنی، جهاد تبیین است Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment