همایش تجلیل از مجاهدت‌های علمی روحانیون پیشکسوت محله حسین آباد ارومیه برگزار شد

همایش تجلیل از مجاهدت‌های علمی روحانیون پیشکسوت محله حسین آباد ارومیهبه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام منصور امامی، مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، ۱۲ مهر در همایش تجلیل از مجاهدت‌های علمی روحانیون پیشکسوت محله حسین آباد ارومیه که در مسجد یازهرا(س) این شهر برگزار شد، اظهار کرد: روحانیون حاضر در مجلس بخشی از ثمرات حوزه‌های علمیه و ورثة‌الانبیا هستند که از بسیاری از خوشی‌های خودشان در دنیا دست شستند و برای هدایت امت تلاش کردند.

وی ادامه داد: عالمی که از دنیا دست شسته و به مادیات آن علاقه‌ای ندارد ارزش والایی دارد و همچنین اگر روحانی و عالمی به دنبال دنیا و مافی‌ها دلبسته باشد ارزش و جایگاهی ندارد و براساس روایات عالِم اگر عامل به گفته‌های خود باشد جایگاهش در عالَم آخرت در اعلی علیین است و اگر عامل نباشد در اسفل سافلین خواهد بود و روحانیت عهدی که با خدا بسته و تکلیفی که بر گُرده دارد به سرانجام رسانده است و در این راه مجاهدت می‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به ایام ولادت نبی مکرم اسلام، گفت: امام علی علیه‌السلام اقیانوس بی‌کران علم است و در شجاعت بی‌نظیر است و چنین شخصیتی خود را عبد و شاگرد نبی مکرم اسلام می‌داند و در جنگ‌ها از همه نزدیک‌تر به پیامبر امام علی علیه‌السلام بود و خود می‌فرماید: در جنگ‌ها ما از پیامبر آرامش می‌گرفتیم.

وی عنوان کرد: مولا علی علیه‌السلام در خطبه قاصعه می‌فرماید: به هنگام نزول وحی‌ بر نبی اکرم صلّی‌ اللّه علیه وآله صدای‌ ناله شیطان را شنیدم، عرضه داشتم: یا رسول‌اللّه، این صدای‌ ناله چیست؟ فرمود: این ناله شیطان است که وی‌ را از پرستش شدن یأس و ناامیدی‌ دست داده؛ تو آنچه را می‌‌شنوم می‌‌شنوی‌، و آنچه را می‌‌بینم می‌‌بینی‌، جز اینکه پیامبـر نیسـتی‌، ولی‌ وزیـر مـن و بـر طریـق خیـر هستی‌‌. 

حجت‌الاسلام امامی ادامه داد: اگر انسان دست به دامن پیامبر شود ممکن نیست گمراه شود و وحی الهی ابدیت انسان را تضمین کرده است.

وی تصریح کرد: حضرات معصومین و اهل بیت خودشان را با نبی مکرم اسلام معرفی می‌کردند و این انتصاب بالاترین افتخار آنها بود و امام مجتبی(ع) در مجلس معاویه، امام حسین(ع) در عاشورا و کربلا و امام سجاد علیهم‌السلام در مجلس یزید و دیگر ائمه خود را با پیامبر اکرم معرفی می‌کردند، یعنی هر چه داریم از پیامبر است و همه خوبی‌ها در ذات وجودی این مقدس وجود دارد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی ادامه داد: اگر هزاران انسان پیامبرشناسی بخوانند نمی‌توانند به عمق وجودی ایشان دست یابند، قرآن پیامبر مکتوبی است که در دست ماست و اگر می‌خواهیم پیامبر را بشناسیم باید ببینم ظرف وجودی ایشان چیست و خدای متعال به ظرف وجودی نبی مکرم اسلام نگاه کرده و بدان قرآن را معجزه جاودانه داده است و این معجزه ابدی بیش از 1400 سال است بشریت را به تحدی فراخوانده و امروز هم بشر از آن عاجز است.

وی گفت: پیامبر امروز در جمع ما نیست اما نسخه مکتوبش در دست ماست و به همین دلیل دشمن به این معجزه جاودانه حمله می‌کند و دشمن برای این‌که اجازه ندهد مکتب پیامبر رشد کند، اقدام به ایجاد شبهه علیه دین و نبی مکرم اسلام می‌کند و به مقدسات اسلامی اهانت می‌کند.

حجت‌الاسلام امامی تصریح کرد: پیامبر درس نخوانده کتابی را آورد که بشر از آوردن آن عاجز بود و خداوند برای این‌که ارزش پیامبر را به مردم بشناساند او را در عربستانی مبعوث می‌کند که در اوج بدبختی بودند و امام علی عليه‌السلام در نهج‌البلاغه به این مسئله اشاره می‌کنند که پیامبر شما را در وادی بشر وارد کرد در حالی که شما راه را گم کرده بود.

وی ادامه داد: پیامبر در وجود ائمه تکثیر شد تا آنها انسانیت را تکثیر کنند تا انسان بتواند چگونه زندگی کردن را یاد بگیرد، پیامبر علی رغم اینکه درس نخوانده بود اما علومی در سینه او قرار گرفت که همه علوم دانشمندان به گرد پای آن هم نمی‌رسد. 

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی بیان کرد: پیامبر حق حیات بر گردن ما دارد و شیاطین این را می‌دانند و به همین دلیل اهانت می کنند و می‌خواهند نام و یاد پیامبر را تحقیر کندن و نمی دانند که نمی توان نور خورشید را خاموش کرد و چنین مسئله ای امکان ندارد، وظیفه ما این است که خودمان را به پیامبر شبیه‌تر کنیم.

وی گفت: اگر بتوانیم خودمان را به پیامبر شبیه کنیم جاودانه خواهیم ماند و این‌که می‌گوییم عاشورا همیشه زنده خواهد ماند این است که امام حسین خود را با پیامبر تعريف کرده است و برای بقای ابدی باید خودمان را به مکتب پیامبر اکرم پیوند دهیم.

حجت‌الاسلام امامی خاطرنشان کرد: دشمن با این شخصیت بی‌نظیر به مخالفت برخواسته و پیامبر با وجود سیره و مکتب خود سعادت انسان را تامین کرده است و انسان به مسیر و هدف نمی‌رسد مگر این‌که به پیامبر شبیه‌تر شود و مسیرش را ادامه دهد.

انتهای پیام

The post همایش تجلیل از مجاهدت‌های علمی روحانیون پیشکسوت محله حسین آباد ارومیه برگزار شد Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment