تدریس با جهت‌گیری الهی در دانشگاه‌ها تبدیل به گفتمان شود

به گزارش ایکنا، به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی حرزاده، معاون آموزشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی مدرسان تدریس با جهت‌گیری الهی فرهنگی گفت: کارگاه مدرسان تدریس با جهت گیری الهی فرهنگی به همت معاونت آموزشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در حال برگزاری است که هدف از تشکیل این کارگاه این است که در هر استان نمایندگانی به عنوان مدرس که توانایی تدریس برای اساتید را دارند داشته باشیم.

 

وی در ادامه افزود: در این رابطه مدرسان آموزش‌هایی را باید بگذرانند که یکی از آنها همین کارگاه است که به شکل کاملا تعاملی در حال برگزاری است و اساتید در هر بخش مطالب خود را ارائه داده و شرکت کنندگان به نقد و بررسی مطالب می‌پردازند.

معاون آموزشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها عنوان کرد: تشکیل حلقه‌های مباحثاتی از دیگر برنامه‌هاست که هر حلقه از اساتید هم رشته تشکیل شده است و در 12 جلسه برگزار می‌شود.

 

حجت‌الاسلام حرزاده خاطرنشان کرد: هدف متعالی این دوره‌ها این است که ما بتوانیم گفتمان تدریس با جهت‌گیری الهی در فضای آموزش عالی کشور به یک گفتمان سراسری تبدیل شود که در پی آن ظرف 5 سال 50 هزار استاد با طرح آشنا شوند که این نوع تدریس چه ابعادی دارد و هدف دیگر این است که اساتید داوطلب و مستعد آموزش‌های بیشتری داده شوند و با این جهت‌گیری الهی تدریس داشته باشند.

 

وی در پایان گفت: هدف دیگر نقد و ارتقاء کتاب‌های موجود است و تالیف کتاب‌های جدید که راهنمای تدریس با جهت‌گیری الهی است در دستور کار است. در این کارگاه 40 نفر اساتید از استان‌های کشور شرکت کرده‌اند و امید است که این مدرسان بتوانند گفتمان تدریس با جهت‌گیری الهی را در دانشگاه‌ها راه‌اندازی کرده و بازویی برای دفاتر نهاد در دانشگاه‌ها باشند و بتوانند با برگزاری دوره‌ها افراد بیشتر را با این طرح آشنا نمایند.

انتهای پیام

The post تدریس با جهت‌گیری الهی در دانشگاه‌ها تبدیل به گفتمان شود Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment