ساماندهی بانک اطلاعات نسخ مدرسه کلامی و فقهی لکهنو

محمدتقی سبحانی، رئیس بنیاد بین‌المللی امامت

به گزارش خبرنگار ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی سبحانی، رئیس بنیاد بین‌المللی امامت و رئیس کنگره بزرگداشت علامه میرحامد حسین، عصر یکشنبه، ۱۲ شهریور در دیدار با رئیس جامعةالمصطفی اظهار کرد: جامعةالمصطفی یکی از اعضای اولیه تأسیس کنگره بزرگداشت علامه میرحامد حسین بوده است و امیدواریم بتوانیم از ظرفیت‌های این مجموعه علمی در ادامه مراحل برگزاری کنگره نیز بهره‌مند گردیم.

وی افزود: از جمله اقدامات صورت گرفته پیرامون این کنگره ارزشمند، شناسایی و تشکیل بانک اطلاعات نسخ مدرسه کلامی ـ فقهی لکهنو، ساماندهی و فهرست‌بندی آثار کتابخانه ناصریه و احیای تراث و بازچاپ آثار آن است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سبحانی ادامه داد: برای کمک به محققان و پژوهشگران نیز دبیرخانه اقدام به تدوین کتاب شناخت‌نامه علامه میرحامد حسین، احیای کتاب ضیاءالعین (زندگینامه علامه) و انتشار موضوعات پژوهشی مطابق با یادداشت‌های علامه کرده است.

رئیس کنگره بزرگداشت علامه میرحامد حسین بیان کرد: در بحث روش‌شناسی علامه میرحامد حسین، آثار ایشان از لحاظ روش‌شناسی مورد مطالعه قرار گرفت که حاصل آن تدوین ۶ جلد مطالب جمع‌آوری شده است.

وی به تدوین زیست‌نامه علامه میرحامد حسین، معرفی کتاب گران‌سنگ عبقات‌الانوار و تدوین تلخیص این اثر در دو جلد ارائه اشاره کرد و افزود: تاکنون هشت پیش نشست ویژه این کنگره در شهر‌های قم، مشهد، دهلی و لکهنو هند برگزار شده است و در این زمینه مستندی با عنوان «گل‌های خوشبوی لکهنو» ساخته و پخش شده است. البته اقدامات دیگری نیز در دست است تا غبار مظلومیت از چهره این عالم برجسته در میان اهل قلم و عموم مردم زدوده گردد.

انتهای پیام

The post ساماندهی بانک اطلاعات نسخ مدرسه کلامی و فقهی لکهنو Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *