پیام خزاعی به جشنواره فیلم‌ کودک

به گزارش ایکنا به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی و ارتباطات رسانه‌ای سی‌و‌پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، متن این پیام به شرح زیر است:

«مهر سینمای ایران بار دیگر با بهار سینمای کودک و نوجوان تلاقی کرد.‌ سی‌و‌پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان سرآغاز جشنواره‌های سینمای ایران در سال ۱۴۰۲ است، پروانه‌های اين جشنواره معنابخش فصل جدید رويدادهای سینمایی کشورند.

سینمای کودک و نوجوان و جشنواره آن، مولود سینمای  انقلاب اسلامی است، سینمای نجیبی که محصولات آموزنده و سینماگران پرآوازه‌ای را در بوستان و گلستان نقره‌ای سینما معرفی کرد.

سینمای کودک و نوجوان، «سینمای دغدغه‌» است. سینمایی ریشه‌دار و صاحب اصالت که دغدغه انسان‌سازی دارد. دغدغه پرورش، تربیت و آموزش در ذات سینمای کودک و نوجوان نهفته و همزاد آن است. رویکرد راهبردی سازمان امور سینمایی در دو سال اخیر  بر مدار اخلاق، آگاهی و امید قرار دارد و سینمای کودک و نوجوان بیشترین قرابت را با این رویکرد دارد. سینمایی که  صیانت از مرزهای تربیتی و پرورشی فرزندان ایران را در برابر فرهنگ مهاجم برعهده دارد و نسل امروز را با میراث  نسل گذشته مانوس و افتخارات او را به نسل فردا پیوند می‌دهد.

جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان، علاوه بر عرصه تجلیل از صاحبان تجربه، صحنه بروز خلاقیت و اعتماد به نفس فیلم‌سازان جوان نيز هست. این جشنواره ظرفیت سینمایی  هنرمندان ما در عرصه فیلم‌های بلند، کوتاه و  پویانمایی را در ابعاد جهانی و بین‌المللی به فیلمسازان دنیا معرفی می‌کند و قصه‌ها و داستان‌های کودک و نوجوان ایرانی را در ابعاد جهانی بر پرده می‌نشاند.

در دو سال اخیر، همزمان با حضور موفق آثار سینمای کودک و نوجوان، قدم‌هایی برای رشد این سینما برداشته شده تا بار دیگر صحنه به نفع فیلمسازان  و مخاطبان انبوه و خاموش سینمای کودک و نوجوان آراسته شود.

جشنواره سی‌و‌پنجم می‌تواند نمایانگر  گام‌ جدید و جدی مدیریت سینمای کشور برای کمک به احیای سینمای کودک و نوجوان باشد.

سینمای کودک، در بخش تولید، اکران، جشنواره‌ها و المپیادها فعال بوده و نیازمند بازطراحی ساز و کارهای حمایتی از آن است. از همدلی همه اهالی سینما برای حضور گرم و پرانگیزه در جشنواره امسال قدردانی می‌کنم، مساعی  همکارانم در سازمان سینمایی، بنیاد فارابی و مسولان شهرداری اصفهان‌، شورای سیاستگذاری و ستاد اجرایی جشنواره برای برنامه‌ریزی و  برگزاری جشنواره جای سپاسگزاری دارد.

شور و شوق  کودکان و نوجوانان و همراهی مردم خونگرم اصفهان برای میزبانی جشنواره سی‌و‌پنجم در یاد و خاطر سینماگران و میهمانان خارجی این رویداد بين‌المللی خواهد ماند.

محمد خزاعی

رئیس سازمان سینمایی»

انتهای پیام

The post پیام خزاعی به جشنواره فیلم‌ کودک Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment