3 ویژگی تلاوت برای تقلید قاری نو‌آموز + فیلم

3 ویژگی که برای شروع تلاوت تقلیدی نیاز است + فیلم

به گزارش ایکنا، سومین قسمت از بسته آموزشی تقلید در تلاوت قرآن کریم که از سوی مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه تهیه و تولید شده و به صورت هفتگی منتشر می‌شود، امروز شنبه، 14 مهرماه منتشر شد.

این بسته آموزشی با همکاری مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و خبرگزاری ایکنا تولید شده و مباحث مطرح شده در آن از سوی علی محرابی، قاری، مدرس و حافظ قرآن کریم ارائه شده است. 

این بسته آموزشی در 50 قسمت تهیه شده و روزهای شنبه هر هفته رأس ساعت 10 در خبرگزاری ایکنا و صفحات مربوط به سازمان اوقاف و امور خیریه در فضای مجازی منتشر می‌شود. سومین قسمت از بسته آموزشی تلاوت تقلیدی به ویژگی‌های این نوع تلاوت اختصاص یافته که در ادامه متن مکتوب و فیلم آن آمده است. 

«هر سبکی که زیبا باشد، دلیلی بر این نیست که ما حتماً سراغ تقلید آن سبک برویم. تلاوت‌هایی که تقلید می‌کنیم باید سه ویژگی داشته باشد؛

1- اصالت؛ تلاوتی که می‌خواهیم از آن تقلید کنیم باید اصل باشد. نباید سراغ قاریانی برویم که خودشان مقلد قاریان دیگر هستند. 

2- تناسب با ویژگی‌های صوتی مقلد. یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های تلاوت استاد عبدالباسط زیبایی صدای ایشان در طبقات اوج صداست، کسی که در دوران بلوغ قرار دارد، می‌داند که در شرایط عادی نمی‌تواند روی این موضوع سرمایه‌گذاری کند و شاید آن اوج قابل استفاده نباشد.

3- نگاه کردن به سختی و آسانی تلاوت. تلاوت‌ تقلیدی نباید آنقدر سخت باشد که ما از اجرای آن ناامید شویم  و نباید آنچنان آسان باشد که هیچ پیشرفتی در ما حاصل نشود، بلکه باید از سطح فعلی ما مقداری سخت‌تر باشد.

نکته: در تشخیص این نکاتی که گفته شد از نظر اساتید حتماً بهره برده شود. کسانی که صاحب‌نظر هستند، می‌توانند بیشتر از تشخیص خودمان به ما کمک کنند.»

انتهای پیام

The post 3 ویژگی تلاوت برای تقلید قاری نو‌آموز + فیلم Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment