‌واکنش‌ها به عملیات طوفانی مقاومت در عمق سرزمین‌های اشغالی

 به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری المسیره، انصارالله یمن به تمجید از عملیات مقاومت فلسطین علیه رژیم صهیونیستی پرداخت. «محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله یمن، عملیات مقاومت فلسطین در نبرد طوفان الاقصی علیه رژیم صهیونیستی را مورد تمجید قرار داد و در صفحه خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: تبریک به مقاومت فلسطین و تبریک به خاطر ورود به نبرد طوفان الاقصی علیه دشمن صهیونیست؛ دشمنی که پس از حمایت آمریکا و رژیمهای سازشکار، مسجدالاقصی را مورد هتاکی قرار داده، فلسطینی ها را به بند کشیده و روزانه مرتکب جنایات می‌شود و منازل فلسطینیان را تخریب می‌کند.
عبدالسلام بیان کرد: ملت‌های عربی و اسلامی باید پا به پای مقاومت در این نبرد مقدس و سرنوشت ساز مشارکت کنند.

همه ما باید وارد این نبرد شویم

همچنین صالح العاروری، نائب رئیس جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) با دعوت از امت اسلامی و عربی برای مشارکت در نبرد «طوفان الاقصی» تأکید کرد که این جنگ، نبرد هلاکت دشمن است.

صالح العاروری، نائب رئیس جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس)

نائب رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در اظهاراتی گفت که نبرد طوفان الاقصی نبرد هلاکت دشمن صهیونیستی و پاسخ به جنایت‌های آن رژیم است.

وی تأکید کرد که مجاهدان غزه امروز عملیات گسترده با هدف دفاع از مسجدالاقصی و آزادی اسرا را آغاز کردند.

العاروری خاطرنشان کرد که همه ما باید وارد این نبرد شویم و نیروهای مقاومت در کرانه باختری را به طور ویژه خطاب قرار می‌دهم.

نائب رئیس جنبش حماس خاطرنشان کرد که کرانه باختری در این نبرد تعیین کننده و سرنوشت ساز است و می تواند با تمام شهرک‌های صهیونیستی وارد نبرد شود.

شانه به شانه برادرانمان می‌ایستیم

«سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم صبح امروز  اعلام کرد که رزمندگان این گروه در کنار نیروهای حماس با صهیونیست‌ها خواهند جنگید.

ابوحمزه، سخنگوی سرایا القدس اعلام کرد: ما بخشی از این جنگ هستیم و رزمندگان ما شانه‌به‌شانه در کنار برادرانمان در [جنبش] حماس تا پیروزی خواهند ایستاد.

نیروهای مقاومت فلسطین، صبح امروز، اراضی اشغالی از جمله تل‌آویو، اشدود را با صدها موشک و راکت هدف حمله قرار دادند. 

اشغالگران را بیرون کنید و دیوارها را فرو بریزید

به گزارش فلسطین الیوم، محمد الضیف، فرمانده گردان قسام شاخه نظامی حماس، امروز نیز با اشاره به دلایل آغاز عملیات طوفان الاقصی علیه دشمن صهیونیستی گفت: دشمن، مسجدالاقصی را مورد هتاکی قرار داد و به معراج گاه رسول جسارت کرد و محافظان مسجدالاقصی را مورد تعدی قرار داد و نظامیانش به مسجدالاقصی هتاکی کردند و ما قبلا در این باره هشدار داده بودیم.

الضیف با بیان این که جنایتکاران اشغالگر امسال صدها فلسطینی را شهید یا زخمی کردند، افزود: درخواست‌های ما در زمینه امور انسانی رد شد و ما همه روزه شاهد اقدامات اشغالگران در کرانه باختری علیه فلسطینیان هستیم.

وی ادامه داد: تصمیم گرفتیم که به جنایات و عربده‌کشی‌های صهیونیست‌ها پایان دهیم، از این رو آغاز عملیات طوفان الاقصی را اعلام می‌کنیم.

به گفته الضیف، از امروز هماهنگی امنیتی تمام شده تلقی می‌گردد و خطاب به مردم‌مان در قدس می‌گوییم که اشغالگران را بیرون کنید و دیوارها را فرو بریزید. امروز ملت ما انقلاب خود را احیا، مسیر خود را اصلاح و به راهپیمایی بازگشت بر می‌گردند. مردم ما در داخل اراضی ۴۸ و النقب و الجلیل و دیگر مناطق، زمین را زیر پای اشغالگران به آتش می‌کشند.

تحلیلگر صهیونیست: اوج غافلگیری را شاهد بودیم

فلسطین الیوم به نقل از امیر بوخبط، تحلیلگر صهیونیست گزارش داد که او به رسانه صهیونیستی «واللا» اعلام کرده حجم موشک‌های شلیک شده در مناطق ناشناخته، نشان دهنده غافلگیری ارتش ما با طلوع صبح بود.

وی بر این باور است که موفقیت مقاومت به شمار کم نظامیان رژیم صهیونیستی در مرز با غزه مربوط می‌شود.

بوخبط اذعان کرد: اوج غافلگیری را شاهد بودیم. هیچ اطلاعاتی درباره این عملیات پیچیده وجود نداشت، آن‌هم عملیاتی که در نوک دماغ اسرائیل انجام شد. این شوک زمانی بزرگتر خواهد شد که حجم تلفات و خسارات اعم از کشته‌ها، زخمی‌ها و اسیران و مواضعی که در داخل شهرک‌ها به تصرف درآمده است، عیان شود.

به دنبال جنایات ادامه دار رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان و مقدسات مسلمانان در سرزمین های اشغالی، امروز رزمندگان مقاومت فلسطین عملیات همه جانبه و پیچیده ای را علیه اشغالگران صهیونیست در سرزمین های اشغالی از هوا، زمین و دریا آغاز کردند که فقط در عرض ۲۰ دقیقه پنج هزار راکت و موشک به مواضع صهیونیست ها در سرزمین های اشغالی شلیک شده و پهپادهای مقاومت نیز چندین موضع صهیونیست ها را هدف قرار دادند.

تعدادی از تکاوران مقاومت نیز با استفاده از پاراگلایدر در برخی مناطق سرزمین های اشغالی فرود آمده و با دشمن صهیونیستی درگیر شدند.

در اثر عملیات همه جانبه مقاومت فلسطین در سرزمین های اشغالی تا این ساعت چند نظامی صهیونیست به هلاکت رسیده یا زخمی شده اند.

انتهای پیام

The post ‌واکنش‌ها به عملیات طوفانی مقاومت در عمق سرزمین‌های اشغالی Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment