اقتدار فراجا، مظهر حاکمیت جمهوری اسلامی است

حجت الاسلام آل هاشم، امام جمعه تبریز

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه تبریز، امروز، 15 مهرماه، در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح در تبریز،  گفت: اقتدار فراجا در ایجاد امنیت، مظهر حاکمیت جمهوری اسلامی نیز به شمار می‌رود از این رو این نیروی سرافراز باید در انجام مسئولیت اصلی خود که همان ایجاد امنیت است با اقتدار و قاطعانه عمل کند. 

وی افزود: رزمندگان زیادی برای دفاع از کشور در جبهه‌ها حضور یافتند و از جان خود گذشتند و از وجب به وجب خاک این کشور با نثار جان خود دفاع کردند و امروز نیز نیروی انتظامی سرافراز، از امنیت و آرامشی که مدیون شهدا هستیم جانانه دفاع می‌کند.

آل‌هاشم، افزود: با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی، ماموریت فراجا اهمیت مضاعفی پیدا می‌کند و این نیرو مهم‌ترین وظیفه را که همان تامین امنیت جامعه است بر دوش دارد و از این نظر اهمیت بسیاری می‌یابد.

امام جمعه تبریز، تاکید کرد: البته نباید مسئولیت تامین امنیت، محدود به امنیت جانی باشد بلکه پلیس باید در مقابل ناامنی فرهنگی نیز بایستد و پلیس باید موظف به برخورد با اینگونه ناامنی ها شود.

وی با بیان اینکه طبق فرموده امام صادق(ع)، امنیت، عدالت و آسایش نیاز هر انسانی است، گفت: امنیت مقوله و نیاز اول مردم است و مخصوص عده‌ای خاص نیست لازمه اقتدار هر جامعه و کشوری، تحقق کامل امنیت است.

آل‌هاشم، تصریح کرد: اقتدار فراجا در ایجاد امنیت، مظهر حاکمیت جمهوری اسلامی نیز به شمار می‌رود از این رو این نیروی سرافراز باید در انجام مسئولیت اصلی خود که همان ایجاد امنیت است با اقتدار و قاطعانه عمل کند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، در پایان به محبوبیت فراجا و نیروهای مسلح ایران در بین اقشار مردم نیز اشاره کرد و گفت: پلیس ایران در جریان اغتشاشات، محکم و استوار در برابر اغتشاش گران ایستادند و از جان و مال مردم دفاع کردند و در این کار صبح و شب نشناختند و همین موضوع موجب شده تا فراجا همواره مورد تمجید امامین انقلاب قرار گیرد.

انتهای پیام

The post اقتدار فراجا، مظهر حاکمیت جمهوری اسلامی است Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment