کرج پایتخت کتاب ایران می‌شود

امیر اشتری، رئیس سازمان فرهنگی شهرداری کرج

به گزارش ایکنا از البرز به نقل از روابط عمومی شهرداری کرج، امیر اشتری، سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج اظهار کرد: مدیریت شهری کرج هفت باب کتابخانه شامل چهار کتابخانه عمومی و سه کتابخانه در فرهنگسراها را با ۱۹ سالن مطالعه به ظرفیت ۶۷۰ نفر به فضای فرهنگی و کتابخوانی شهر اختصاص داده است.

وی افزود: تاکنون نیز تجهیز ۱۱ سرای مطالعه در این کلانشهر توسط شهرداری کرج انجام شده که پنج سرای مطالعه گشایش یافته و ۶ سرای دیگر در آینده نزدیک نیز روی علاقه مندان به کتابخابخوانی گشوده می‌شود.

اشتری با بیان اینکه ۱۸ سالن مطالعه در تمام سراهای مطالعه کرج تجهیز و آماده‌سازی شده است، گفت: تاکنون ۳۸ هزارو۳۵۰ جلد کتاب با موضوعات مختلف در اختیار کتابخانه‌ها و سراهای مطالعه مدیریت شهری کرج قرار گرفته است.

معاون شهردار کرج اظهار کرد: از مجموع ۱۱ سرای مطالعه کرج، ۶ سرای آنها در بوستان‌های این شهر احداث و راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به اختصاص بخشی از زندان سابق رجایی شهر کرج به کتابخانه عمومی این کلانشهر گفت: آماده‌سازی این مکان فرهنگی با مشارکت دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی استان البرز در دستور کار قرار گرفته است.

معاون شهردار کرج یادآور شد: هفته گذشته هیات داوری رویداد پایتخت کتاب ایران با حضور در کرج ضمن شرکت در آیین گشایش سرای مطالعه ابن سینا کرج، زیرساخت‌های حوزه کتاب و کتابخوانی این کلانشهر را بررسی کرد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج با اشاره به هشتمین دوره رویداد ملی پایتخت کتاب ایران گفت: با گشایش جدیدترین سرای مطالعه در کرج، رویداد پایتخت کتاب ایران وارد مرحله حساس و جذابی شده است.

وی یادآور شد: در راستای رویداد پایتخت کتاب ایران، شهر کرج از بین ۱۰۹ شهر به مرحله نهایی برای کسب این عنوان راه یافته و در جمع ۱۰ شهر پایانی قرار گرفته است.

اشتری افزود: اقدامات موثر سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج و مجموعه مدیریت شهری موجب افزایش سرانه مطالعه استان البرز و شهر کرج شده است .

معاون شهردار کرج گفت: طی چند روز آینده پس از بررسی نهایی، شهر پایتخت کتاب ایران توسط دبیرخانه و هیات نظارت این رویداد معرفی خواهد شد.

انتهای پیام

The post کرج پایتخت کتاب ایران می‌شود Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment