مراسم تکریم و معارفه فرماندار ویژه خوی برگزار شد

مراسم تکریم و معارفه فرماندار ویژه خویبه گزارش ایکنا به نقل از روابط‌عمومی فرمانداری خوی، در مراسم تکریم و معارفه فرماندار ویژه خوی از زحمات ذبیح‌الله کاظمی فرماندار سابق این شهرستان تقدیر به‌عمل آمد و کریم علی‌نژاد به‌عنوان معاون استاندار و فرماندار ویژه خوی معرفی شد.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در این مراسم با اشاره به وجود ظرفیت قابل توجه بیش از ۹۰۰ کیلومتری مرز در این استان با سه کشور گفت: در این بین، ۵۵۰ کیلومتر مرز با ترکیه داریم که تاکنون از ظرفیت این مرز استفاده لازم صورت نگرفته ولی در دولت سیزدهم برای بهبود این وضعیت برنامه‌ریزی شده است.

رضا ابراهیمی افزود: ایجاد مرز جدید ترانزیتی در مرز رازی یکی از مسایل اصلی در شهرستان خوی بود که در سفر اخیر استاندار آذربایجان غربی به ترکیه، ازجمله توافقات و تفاهمات این سفر درج شد.

وی اضافه کرد: ایجاد و فعال کردن پایانه‌های موجود در مرز با ترکیه در دستور کار جدی دولت سیزدهم و استاندار آذربایجان غربی قرار دارد.

ابراهیمی ادامه داد: در حال حاضر، ریل پایانه رازی غیرفعال است که با دستور استاندار آذربایجان غربی، به‌زودی از ظرفیت این خط آهن استفاده می‌شود تا زمینه راه‌اندازی منطقه اقتصادی مشترک در خوی را فراهم کنیم.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی، خوی را دارای سابقه فرهنگی و مذهبی بالا و جایگاه ویژه در کشور دانست و اظهار کرد: دولت سیزدهم نگاه متفاوتی به آذربایجان غربی و این شهرستان دارد و در تلاش است تا این منطقه در حوزه‌های مختلف به شاخص‌های مطلوب برسد.

 

انتهای پیام

The post مراسم تکریم و معارفه فرماندار ویژه خوی برگزار شد Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment