همیار پست در یزد راه‌اندازی می‌شود

همیار پست در یزد راه‌اندازی می‌شودبه گزارش ایکنا از یزد، حمیدرضا آقاجانی، سرپرست اداره کل پست استان یزد، 16 مهرماه در جمع خبرنگاران گفت: پست امروز علاوه بر خدمات سنتی، ارسال و توزیع مرسولات را بر اساس سرویس‌های جدید ارائه می‌دهد که سرویس پست مستقیم، پست جواب قبول، تجارت الکترونیک، پست نت و احراز نشانی از آن جمله است.

وی با اشاره به مهمترین  اقدامات انجام شده در یک سال گذشته بیان کرد: در این مدت سیستم‌های سخت افزاری ارتقا یافته و دستگاه‌ها مجهز شدند. همچنین سیستم مدیریت پاسخگویی به شکایات راه‌اندازی و با همکاری بخش خصوصی خدمات پستی توسعه یافته است.

آقاجانی، گسترش تمبر شخصی، ایجاد مرکز نوآوری در حوزه تجارت الکترونیک و لجستیک و موزه تمبر در شهر یزد را از دیگر اقدامات برشمرد و افزود: در طول یک سال گذشته، بیش از سه میلیون مرسوله توزیع شده که روزانه 12 هزار مرسوله توسط 100 نفر از همکاران نامه‌رسان در استان توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: بیش از یک‌ میلیون مرسوله از شهروندان دریافت و به مقاصد مختلف ارسال شده است که به طور متوسط روزانه بین پنج تا 6 هزار مرسوله بوده است. همچنین 64 هزار فقره کارت سوخت و به همین میزان گذرنامه در مدت یادشده توزیع شده است.

سرپرست اداره کل پست استان یزد با اشاره به برنامه‌های هفته پست در استان گفت: همزمان با این هفته شماره تلفن 3374 برای پاسخگویی به سوالات شهروندان در زمینه پست فعال خواهد شد. همچنین پیک شهری با نام «همیار پست» با هدف ارسال مرسولات داخل شهری بدون مراجعه به باجه‌‎های پست راه‌اندازی می‌شود.

وی راه‌اندازی باجه پستی در ایستگاه مرکزی راه‌آهن یزد را از دیگر اقدامات در این هفته برشمرد و بیان کرد: همچنین کشیک بعدازظهر واحد قبول در دفتر شهید صدوقی بلوار نواب ایجاد می‌شود و تا ساعت 17 مبادرت به قبول مرسولات می‌کند.

آقاجانی، افزایش و ‌نوسازی ناوگان پستی را از دیگر اقدامات در این هفته عنوان کرد و گفت: روز دوشنبه، 17 مهرماه و به مناسبت روز جهانی پست،  موزه پست و ارتباطات استان مستقر در چارپارخانه تاریخی میبد و نیز موزه تمبر و فلاتیک یزد مستقر در دفتر پست امام خمینی(ره) برای بازدید عموم رایگان است.

عبدالعظیم پویا، مسئول موزه پست و چاپارخانه میبد نیز در این نشست گفت: چاپارخانه در سال 1380 به همت پست استان یزد، به موزه تاریخی پست تبدیل شد که امروز موزه‌ای منحصر به فرد است.

انتهای پیام

The post همیار پست در یزد راه‌اندازی می‌شود Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment