اجرای امینانه نیت واقف، خط قرمز اداره اوقاف قم باشد

به گزارش ایکنا از قم، به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی، تولیت حرم بانوی کرامت ظهر امروز 16مهرماه، در جمع مدیرکل اوقاف استان قم، رئیس اوقاف شهرستان و جمعی از مدیران و معاونان اوقاف اظهار کرد: کار در حوزه وقف دارای پیچیدگی‌هایی است که باید به آن‌ها توجه شود.

وی افزود: ملاک و معیار همه کار‌ها باید توجه به معاد و قیامت باشد و در مدیریت اوقاف و اجرای امینانه نیت واقفان نیز این اعتقاد و التزام، همه کار‌ها را آسان می‌کند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با بیان اینکه هیچ کس اجازه دخل و تصرف در موقوفات خارج از نیت واقف را ندارد، گفت: سازمان اوقاف در این زمینه عملکرد خوبی داشته و توانسته است دیدگاه جامعه نسبت به وقف و موقوفات را تغییر دهد.

وی ادامه داد: در زمان رژیم پهلوی، درآمد موقوفات حرم‌های مطهر در مشهد و قم و دیگر شهر‌ها و نیز بقاع متبرکه و سایر موقوفات را برای مصارفی هزینه می‌کردند که آدمی شرمش می‌آید درباره آن سخن بگوید، ولی در دوران جمهوری اسلامی، اوضاع فرق می‌کند و برای احیای موقوفات و مسئله وقف تلاش گسترده‌ای صورت گرفته، ولی هنوز جای کاری زیادی دارد.

سعیدی با اشاره به سیره پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در زمینه وقف، ابراز کرد: آن بزرگواران هم در کلام و در عمل، وقف را ترویج می‌کردند.

امام جمعه قم گفت: باید به گونه‌ای عمل کنیم که مردم نسبت به وقف، نگاه کاملا مثبتی داشته و به سازمان اوقاف قم کاملا اعتماد کنند، خط قرمز سازمان در این زمینه، اجرای امینانه به نیت واقف، حفظ عین موقوفات و تبلیغ و ترویج سنت حسنه وقف ناظر به نیاز‌های روز جامعه است.

انتهای پیام

The post اجرای امینانه نیت واقف، خط قرمز اداره اوقاف قم باشد Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment