نشست هم‌اندیشی مدیرکل صداوسیمای مازندران با خبرنگاران برگزار شد

هادی ابراهیمی ، مدیرکل صدا و سیمای مازندران

به گزارش ایکنا از مازندران، نشست هم‌اندیشی مدیرکل صداوسیمای مازندران با خبرنگاران استان، شانزدهم مهرماه، با موضوع افزایش مشارکت مردم بر مرجعیت رسانه‌ای و روایت اول برای مشارکت پرشور مردم در انتخابات اسفند امسال در سالن همایش‌های صدا و سیمای مازندران برگزار شد.

در آغاز این نشست چند تن از خبرنگاران خبرگزاری‌ها و رسانه‌های استان، به ارائه نظرات و راهکار‌هایی برای چگونگی مشارکت پرشور مردم در انتخابات پرداختند.

پس از پایان ارائه نقطه نظرات خبرنگاران، هادی ابراهیمی، مدیرکل صداوسیمای مازندران گفت: در اسفندماه سال جاری دو رخداد بسیار مهم انتخابات نمایندگان مجلس و نمایندگان خبرگان رهبری را پیش روی داریم.

وی افزود: مقام معظم رهبری بر چهار محور رقابت، امنیت، مشارکت و سلامت را در انتخابات پیش‌رو مورد تأکید قرار دادند. 

ابراهیمی تصریح کرد: رسانه ملی با دو رویکرد مشارکت فعالیت در عرصه انتخابات را آغاز کرده است، ستاد انتخابات در درون صداوسیما نیز شکل گرفت تا با بی طرفی کامل یک انتخابات پرشور و متفاوتی را شاهد باشیم.

مدیرکل صداوسیمای مازندران با بیان اینکه اگر آسیب‌ها را در مرجعیت رسانه‌ای بشناسیم راحت‌تر می‌توانیم تصمیم‌گیری کنیم و در شکل‌دهی به مرجعیت رسانه‌ای سه مؤلفه مخاطبان، بافت اجتماعی و ابزار رسانه نقش دارند، خاطرنشان کرد: دشمن همه ظرفیت‌های فرهنگی را در نظر گرفت تا انتخابات سرد باشد و در مقابل رسانه‌ها باید برای مشارکت حداکثری برنامه‌ریزی منسجمی داشته باشند.

وی اظهار کرد: هر رأی اعتبار نظام را افزایش می‌دهد و انتخابات اسفند امسال لیله القدر انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: با حضور پرشور مردم نقشه‌های دشمن برملا می‌شود و رسانه‌ها باید راه‌های حضور اثرگذار مردم را به صورت مستقیم و غیرمستقیم بررسی کنند.

ابراهیمی با اشاره به اینکه دولت‌ها مجری انتخابات هستند و اگر عملکرد درستی داشته باشند، انگیزه مردم برای مشارکت بیشتر می‌شود، گفت: شناخت انواع مخاطبان و نقش فرهنگ در ایجاد مرجعیت رسانه‌ای مهم است و باید کیفیت بر کمیت ارجحیت داشته باشد.

مدیرکل صداوسیمای مازندران بیان کرد: انتخابات به شکل‌گیری نظام سیاسی کمک بسزایی می‌کند و مبتنی بر نظریه مردم‌سالاری دینی است و باید راه‌های حضور اثرگذار مردم را مورد توجه قرار دهیم.

وی تأکید کرد: سکوهای جدیدی در عالم رسانه ایجاد شده است، برنامه‌ریزی برای مشارکت بیشتر مردم ضروری است زیرا دشمن تلاش دارد انتخابات سرد را در پیش داشته باشیم.

ابراهیمی افزود: باید شناسایی کنیم که هر گروه از مخاطبان ما از چه ابزاری استفاده می‌کنند، چرا که توجه به آن می‌توانند در تحقق مشارکت نقش مهمی را ایفا کند.

انتهای پیام

The post نشست هم‌اندیشی مدیرکل صداوسیمای مازندران با خبرنگاران برگزار شد Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment