برنامه‌های حرم بانوی کرامت در ایام معصومیه اعلام شد

به گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام سیداحمد مشرف، معاون فرهنگی آستان حضرت معصومه(س) ظهر امروز 16مهرماه در نشست خبری تشریح برنامه‌های ایام معصومیه اظهار کرد: شعار محوری برنامه‌های ایام معصومیه امسال «در پناه اخت الرضا اسوه عفاف و جهاد تبیین» برگرفته از نصوص زیارات و رهنمود‌های مقام معظم رهبری در حوزه عفاف و جهاد تبیین است.

وی گفت: فردا ۲۳ ربیع الاول مصادف با ۱۷ مهرماه سالروز ورود حضرت به شهر قم است و از این روز برنامه‌های شاد و مفرح برای زائران حرم مطهر تا هشتم ربیع الثانی مصادف با دوم آبان سالروز ولادت امام‌حسن عسکری(ع) برگزار خواهد شد.

رئیس ستاد آیین‌های فاطمی آستان حضرت معصومه(س) گفت: برنامه‌هایی برای زائران غیرایرانی در شب و سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم برگزار می‌شود و برنامه مکتب بانوی تمدن‌ساز در قالب روایتگری از موزه فاطمی از آن جمله است.

وی ابراز کرد: چهارم تا ششم آبان نیز برنامه‌های رحلت حضرت معصومه(س) را برگزار می‌کنیم و درایام اقامه عزا برای محبان و شیعیان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) فضای مناسبی برای برنامه‌ها در حرم مطهر ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به اجتماع حافظان قرآن کریم در حرم حضرت معصومه(س) در ایام معصومیه، گفت: نوجوانان و جوانان بسیاری در مرکز قرآن و حدیث حرم موفق به حفظ کل قرآن شدند و قریب به ۸۵۰ نفر حافظ کل قرآن شده‌اند و اجتماعی با حضور این افراد برای تکریم قرآن کریم برگزار می‌شود.

یادآور می‌شود، ایام معصومیه از ۱۷ مهر سالروز ورود حضرت معصومه (س) به قم آغاز و در چهارم آبان همزمان با رحلت آن حضرت به پایان می‌رسد.

انتهای پیام

The post برنامه‌های حرم بانوی کرامت در ایام معصومیه اعلام شد Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment