اسرائیل در برابر جبهه مقاومت به‌زانو درآمده است

به گزارش ایکنا از قم، به نقل از پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، شاهین صادقی‌نسب، کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به عملیات روز گذشته حماس به مواضع رژیم غاصب صهیونیستی، اظهار کرد: این عملیات در برنامه‌ریزی، نوع اجرا و ابعاد مختلفی که به‌دقت مورد تأمل قرار گرفته، بی‌سابقه است.

وی ادامه داد: در جنگ اعراب و اسرائیل نیز ما شاهد این گونه حملات نبودیم. همچنین اگر برگردیم به سال ۲۰۰۶ و جنگ ۳۳ روز حزب الله و اسرائیل که منجر به ازادسازی گسترده شد و سرزمین لبنان از لوث وجود اشغالگران پاک شد ما میزان تلفاتی که در روز اول عملیات طوفان الاقصی شاهد هستیم از اسرائیلی‌ها بیش از کل تلفاتی است که در جنگ ۳۳ روزه دادند.

صادقی‌نسب با بیان این که اتفاق بزرگی رخ‌داده است، ابراز کرد: شبکه‌های مختلف رسانه‌های غربی در بهت و حیرت هستند که چگونه عملیاتی با این صلابت از زمین، دریا و آسمان علیه صهیونیست‌ها انجام شده است.

وی ابعاد مختلف این عملیات را موردتوجه قرار داد و گفت: این عملیات شکست بزرگ اطلاعاتی برای اسرائیل است چرا که نوار غزه در محاصره و رصد اطلاعاتی صهیونیست‌ها است به‌طوری‌که با پیشرفته‌ترین ابزار جاسوسی کوچک‌ترین تماس‌های حماس مورد رصد و نظارت اسرائیلی‌ها است.

صادقی‌نسب اضافه کرد: در چنین فضایی وقتی چنین موفقیتی از نیرو‌های مقاومت سر می‌زند یک قدرت‌نمایی عظیم از جانب نیرو‌های مقاومت و یک شکستی مفتضحانه برای رژیم صهیونیستی است.

وی افزود: علاوه بر این ورود نیرو‌های زمینی مقاومت به درون شهرک‌های صهیونیستی یکی از اقداماتی که پیش‌تر شاهد آن نبودیم خصوصاً به گروگان گرفتن سربازان اسرائیلی و برهم‌زدن این امنیت پوشالی یک اتفاق بزرگ و بی‌سابقه است.

جبهه مقاومت در سایه تعالیم الهی به خودباوری رسید

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: این مصداق «إِنْ تَنْصُرُوا اللّهَ یَنْصُرْکُمْ» است، وقتی نیرو‌های مقاومت به خودشان باور پیدا کرده و در سایه تعالیم الهی و پیام انقلاب اسلامی ایران به خودباوری رسیدند، توانستند دست به این گونه عملیات‌ها بزنند.

وی بیان کرد: با بررسی اتفاقات دهه‌های اخیر در پیش از انقلاب اسلامی حرکت‌های آن‌چنانی از سوی اعراب علیه اسرائیل نمی‌بینید. حتی جنگ ۶ روزه هم با فضاحت تمام شد به طوری که پس از جنگ، اسرائیل سرزمین‌های اشغالی را از سه مرز گسترش داد، اما بعد از انقلاب اوضاع تغییر کرد.

این کارشناس سیاسی افزود: در دوره‌ای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ملت‌های مختلف دریافتند که می‌شود مقاومت کرد و با ایمان به خدا در برابر ظلم ایستاد.

وی ادامه داد: امروز نتیجه تمام این مقاومت‌ها را ما در عملیات طوفان الاقصی می‌بینیم به‌طوری‌که با تمام حمایت‌هایی که کشور‌های غربی خصوصاً آمریکا از این رژیم می‌کنند به‌شدت در برابر نیرو‌های مقاومت برآمده از یک منطقه کوچکی مانند غزه زانو زده است.

صادقی‌نسب تصریح کرد: اسرائیلی‌ها چیزی که در این سال‌ها به آن می‌بالیدند سامانه پدافند گنبد آهنین بود که با کمک‌های بلاعوض ایالات متحده ساخته شده بود که دیروز در برابر جبهه مقاومت کم آورد.

اسرائیل به‌زانو در آمده است

وی ابراز کرد: امروز اسرائیل به‌زانو در آمده است و این عملیات عظیم که علی‌رغم همه محدودیت‌ها و نظارت شدید اسرائیل پیروزمندانه انجام شد کار بسیار بزرگی است و مسلماً این یک آغاز است و نیرو‌های مقاومت تا آزادی کامل سرزمین‌شان این نهضت را ادامه خواهند داد.

صادقی‌نسب افزود: همان‌طوری که رهبر انقلاب فرمودند اسرائیل اسب بازنده است و این تحرکاتی که در راستای عادی‌سازی‌ها صورت می‌گیرد اشتباه بزرگی بود و همان زمان نیز توصیه‌هایی کردیم که این کار غلطی است و امروز می‌بینند که این کشور در برابر نیرو‌های مقاومت عاجز است.

وی بیان کرد: این اتفاقات یک پیام واضح هم برای همسایه ما عربستان سعودی دارد، هر چند که با تحولات اخیر به نظر می‌رسد دیگر صحبتی از عادی‌سازی بین اسرائیل و عربستان نخواهد بود؛ اما خوب است این کشور بداند که سقوط اسرائیل حتمی است و تنها زمان می‌خواهد.

مرگ معاهده ابراهیم

کارشناس مسائل سیاسی با بیان این که باید مرگ معاهده ابراهیم را اعلام کنیم، ادامه داد: در مقطع کنونی نیاز است که ملت‌های مسلمان با اتخاذ سیاست‌های مشترک به حمایت تمام‌قد از نیرو‌های فلسطینی برخیزند و این همت نیروی مقاومت را پاس داشته و از آن‌ها حمایت کنند.

وی بیان کرد: دولت و مردم قطر حمایت خودشان را در کنار ایران اسلامی از حماس ابراز کردند و امیدواریم این حمایت‌ها را همه کشور‌های مسلمان انجام بدهند و به فرموده رهبر معظم انقلاب اگر یک جبهه مشترک را کشور‌های اسلامی در برابر زورگویان عالم اتخاذ کنند مسلماً هیچ نیروی تاب مقاومت در برابر آن‌ها نخواهد داشت.

انتهای پیام

The post اسرائیل در برابر جبهه مقاومت به‌زانو درآمده است Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment