واگذاری ۱۰۰ درصد قبول مرسوله در آذربایجان‌شرقی به بخش خصوصی

احمددباغ صادقی پور، مدیرکل پست آذربایجان شرقی

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، جواد دباغ صادقی‌پور، مدیرکل پست استان، امروز، 17 مهرماه، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در گذشته ۵.۶ درصد از مشتریان به دلایل مختلف از پست استان شاکی بوده‌اند، اظهار کرد: ۷۸ درصد شکایت‌های انجام شده در ارتباط با دیر رسیدن مرسوله پستی بوده که ۸۰ درصد آن ارتباطی به پست استان نداشته است.

وی خاطرنشان کرد: بیشتر شرکت‌ها، دستگاه‌ها و یا نهادهایی که پست به آنها ارایه خدمات می‌کند قبل از آنکه مرسوله را تحویل پست بدهند برای گیرنده کد رهگیری ارسال می‌کنند و گیرندگان مرسوله، شرکت پست را مسئول دیرکرد بسته‌ها و نامه‌های خود می‌بینند که در واقع چنین نیست.

دباغ صادقی‌پور، به رونمایی از ناوگان پستی سبک و سنگین اشاره کرد و گفت: ۱۰۰ دستگاه موتور سیکلت جدید خریداری شده که در اختیار موزعین ( توزیع کننده های) پست قرار می‌گیرد.

مدیرکل پست آذربایجان‌شرقی، افزود: همچنین چهار دستگاه خودروی سنگین تولید داخل نیز تهیه شده که به ناوگان پست استان اضافه شد و پست استان با بهره‌گیری از این ناوگان جدید، خدمات بهتری به مشتریان ارایه خواهد کرد.

وی اظهار کرد: شرکت پست، شرکت هزینه و درآمد است و ریالی از دولت دریافت نمی‌کند اما با قیمت دولتی ارایه خدمات می‌دهد که این آسیب جدی این شرکت به شمار می‌رود.

مدیرکل پست آذربایجان‌شرقی همچنین به واگذاری قبول و پذیرش مرسوله‌ها به بخش خصوصی از سوی این شرکت اشاره کرد و گفت: این بخش از وظایف پست به طور کامل به بخش خصوصی واگذار شده و ۲۵۰ دفتر پستی در تبریز و بیش از ۴۰۰ دفتر پستی در سراسر استان آماده دریافت مرسوله های پستی از مردم هستند.

دباغ صادقی پور افزود: آماده‌سازی و رهسپاری مرسوله‌ها به دلیل امنیتی بودن موضوع به هیچ عنوان به بخش خصوصی واگذار نشده است اما در مرحله توزیع نیز، ۸۰ درصد از سوی شرکت و ۲۰ درصد توسط بخش خصوصی انجام می‌شود.

وی در مورد ساختمان مرکزی پست استان نیز اظهار کرد: ۸۰ درصد فضای فیزیکی این ساختمان در حال حاضر در اختیار خود پست است و بخش‌های مختلف پست در آن مستقرند اما ۲۰ درصد در اختیار بخش خصوصی و دیگر دستگاه‌ها قرار دارد.

انتهای پیام

The post واگذاری ۱۰۰ درصد قبول مرسوله در آذربایجان‌شرقی به بخش خصوصی Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment