اختصاص 800 مدرسه به زائران امام رضا(ع) در دهه پایانی صفر

امیر شوشتری مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضویسیدامیر شوشتری، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی، درباره اقدامات آموزش و پرورش در دهه پایانی ماه صفر، بیان کرد: سال‌هاست که آموزش و پرورش به مانند بسیاری از نهاد‌ها در میزبانی از زائران حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) در ایام نوروز، تعطیلات تابستان و دهه پایانی ماه صفر همه همت خود را صرف می‌کند تا بتواند میزبانی شایسته‌ای از زائران به عمل ‌آورد.

وی ادامه داد: در دهه پایانی صفر و شهادت امام رضا(ع) که زائران فراوانی به‌ویژه در قالب هیئت‌های پیاده به زیارت می‌آیند، بنابراین تعداد زیادی از مدارس ما که در اطراف حرم مطهر رضوی قرار دارند، به صورت رایگان در اختیار هیئت‌های پیاده قرار می‌گیرد. همچنین تعدادی از مدارس با معرفی از سوی پایگاه‌های اسکان تابستانی در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد. تعدادی دیگری از مدارس مستقیماً با هیئت‌های دیگر استان‌ها قرارداد دارند که این هیئت‌ها در تاریخ برنامه‌ریزی شده در این مدارس اسکان می‌شوند. در حال حاضر 500 مدرسه در طرح اسکان فعال هستند و در دهه پایانی ماه صفر حدود 800 مدرسه در سراسر استان برای خدمت‌گزاری و اسکان در اختیار زائران قرار خواهد گرفت.  

شوشتری افزود: طرح گام‌های عاشقی که در سال گذشته با حضور و همکاری مدیر مدرسه، همکاران فرهنگی، دانش‌آموزان و اولیای آنان، خدمات‌رسانی و پذیرایی از زائران را انجام می‌دادند و الگو و قله خدمت‌رسانی به زائران محسوب می‌شود، امسال به هشتاد مدرسه رسیده که در آن حضور گسترده دانش‌آموزان، روحانیون مستقر در این مدارس با برنامه‌های فرهنگی پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به هیئت خدمتگزاران به‌عنوان متولیان این حوزه، یعنی شهرداری مشهد و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، تصریح کرد: اگرچه پایگاه‌هایی برای معرفی به مدارس داریم، اما با توجه به محدود بودن این پایگاه‌ها و منسجم شدن امور اسکان، بهتر است زائران برای استفاده از خدمات اسکان در مدارس با مراجعه به سامانه اسکان مراحل پذیرش را طی کنند. 

انتهای پیام

The post اختصاص 800 مدرسه به زائران امام رضا(ع) در دهه پایانی صفر Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment