شاعر چهارمحال‌وبختیاری و سراینده «الماس‌های گمشده» درگذشت

مرتضی حامدی شهرکی

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، حجت‌الله شیروانی، معاون فرهنگی و رسانه‌ای این اداره‌کل با بیان اینکه مرتضی حامدی شهرکی متخلص به فرزان در سال 1338 در شهر کیان به دنیا آمد و سال‌ها در کسوت معلمی در آموزش و پروش خدمت کرد، گفت: از این شاعر مردمی 9 جلد کتاب شعر و برخی آثار پژوهشی به یادگار مانده است.

شیروانی افزود: فرزان شاعری بود که در خلق واژگان و به‌کارگیری آن‌ها در سرایش اشعار به زبان فارسی و ترکی توانایی بالایی داشت و تسلطش بر مفاهیم فلسفی و روانشناسی از ویژگی‌های برجسته کار او محسوب می‌شود.

وی یادآور شد: تسلط این شاعر اهل شهر کیان در سرودن اشعار به‌گونه‌ای بود که در برخی آثار او می‌توان سادگی و صمیمت را به خوبی احساس کرد و در تعدادی از آثار دیگرش، پیچیدگی‌های کلامی به چشم می‌آید که این موضوع نشان از مهارت او بر زبان فارسی دارد.

شیروانی با تسلیت فقدان این شاعر چهارمحال و بختیاری به خانواده او و همچنین جامعه فرهنگ و ادب استان یادآور شد: بدون شک با بررسی دقیق آثار مرتضی حامدی شهرکی می‌توان ویژگی‌های ممتاز دیگری را در لحن و شعر او کشف کرد.

پیکر مرحوم مرتضی (فرزان) حامدی شهرکی یازدهم شهریور 1402 در آرامستان زادگاهش شهر کیان به خاک سپرده شد.

فرزان نخستین کتاب خود را با نام «ک‍ل‍ی‍ات‌ دی‍وان‌ اش‍ع‍ار؛ش‍ام‍ل‌ ف‍ان‍وس‌ ب‍ه‍ارس‍ت‍ان‌ ق‍ق‍ن‍وس‌» در سال 1384 به چاپ رسانید. «افسانه زندگی»، «الماس‌های گمشده»، «برهنه و برف»، «سه‌گانه‌های اسرارآمیز»،«می‌گویم… می‌گوید…»، «هزار منقار»، «چکامه‌های سبز» و «دنیز آناسی: مجموعه اشعار ترکی» از دیگر کتاب‌های او به شمار می‌رود.

انتهای پیام

The post شاعر چهارمحال‌وبختیاری و سراینده «الماس‌های گمشده» درگذشت Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *