«چونان سرو»؛ عنوان مستند پرتره ۲۵ چهره ماندگار ایرانی

«چونان سرو»؛ عنوان مستند پرتره ۲۵ چهره ماندگار ایرانیبه گزارش ایکنا به نقل از روابط‌ عمومی شبکه مستند، فصل جدید مجموعه مستند «چونان سرو» تولید جدید شبکه مستند سیما به تهیه‌کنندگی محمدسعید وزیری در ۲۵ قسمت ۴۴ دقیقه‌ای به چهره‌های ماندگار ادبی، علمی و هنری ایران پرداخته است و از امشب یکشنبه، ۱۲ شهریورماه ساعت ۲۱ از شبکه مستند روی آنتن می‌رود.

وزیری، تهیه کننده این اثر در این باره گفت: فصل جدید این مجموعه آخرین مراحل تولید را پشت سر می‌گذارد. تاکنون ۱۲ قسمت از این مجموعه آماده شده است. همچنین ۶ قسمت دیگر در حال تدوین است و به‌زودی تحویل شبکه مستند می‌شود و هفت قسمت دیگر نیز در حال تصویربرداری است.  

وی ادامه داد: از مهم‌ترین چهره‌هایی که در این فصل در قالب مستندهای پرتره به مخاطبان معرفی می‌شوند می‌توان به سیمین دانشور، جلال آل‌احمد، نجف دریابندری، آیت‌الله حسن‌زاده آملی، محی‌الدین مهدی الهی قمشه‌ای، سید جلال آشتیانی، محمد قاضی، قیصر امین‌پور، منوچهر انور، جلال‌الدین همایی، محمود حکیمی، بدیع‌الزمان فروزانفر، اقبال لاهوری، جعفری لنگرودی و… اشاره کرد. سعی کردیم هم به چهره‌های فرهنگی بپردازیم و هم افراد اثرگذار هنری را معرفی کنیم. 

وزیری با بیان اینکه «چونان سرو» را مستندسازان جوان کشور کارگردانی کرده‌اند بیان کرد: فرشاد اکتسابی، حنیف شهپرراد، امیر اصانلو، عطیه زارع، کتایون جهانگیری، محمدحسین محمدی، مسعود طاهری و … از جمله هنرمندانی هستند که قسمت‌های مختلف این مجموعه را کارگردانی کرده‌اند. علاوه براین آقای مصطفی رزاق کریمی مسئولیت فنی و هنری تولید این مجموعه مستند را برعهده دارند و به گروه تولید این مستند کمک می‌کنند.   

این مستندساز درباره قسمت اول این مجموعه که امشب از شبکه مستند پخش می‌شود، گفت: در نخستین قسمت مستند پرتره علامه حسن‌زاده آملی پخش می‌شود، ایشان یکی از چهره‌های شناخته شده علمی و مذهبی کشور هستند و باید اشاره کنم که در تولید این مجموعه مستند سعی کردیم با نمایش شخصیت معنوی و مذهبی افراد، نوآوری نیز داشته باشیم.  

این مجموعه مستند امشب ساعت ۲۱ از شبکه مستند پخش و تکرار آن روز بعد ساعت ۹ صبح پخش خواهد شد.

انتهای پیام

The post «چونان سرو»؛ عنوان مستند پرتره ۲۵ چهره ماندگار ایرانی Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment