اطلاعیه دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در خصوص فوت ۶ نوزاد در بیمارستان هاجر

دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، در پی فوت ۶ نوزاد در بیمارستان هاجر شهرکرد، پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی این شهر اطلاعیه‌ای را منتشر کرده است.

متن اطلاعیه به شرح زیراست: 

«بخش NICU در تمام بیمارستان‌های دنیا ویژه بستری نوزادانی است که پیش از موعود مقرر و به صورت نارس به دنیا می‌آیند. نوزادانی که به علت کمبود وزن، نارسایی تنفسی، نواقص و ضعف سیستم ایمنی به عنوان مؤلفه‌های خطر، شانس کمتری برای زنده ماندن دارند و درصد مرگ و میر بالاتری در این نوزادان دیده می‌شود؛ مسأله‌ای که به کرات در بیمارستان‌های مختلف دنیا رخ می‌دهد.

نجات و یا مرگ و میر بیماران در بخش‌های درمانی بیمارستان‌های مختلف کشور روندی است که کمیته‌های علمی و مدیران  بهداشتی درمانی بیمارستان‌ها بر آن نظارت مستمر و کامل دارند.

کمااینکه پس از گزارش فوت شش نوزاد در بیمارستان هاجر شهرکرد، پرونده این نوزادان به صورت همه‌جانبه بررسی شد و علت دقیق فوت آنها که سه نفرشان نارس و سه نفر دیگر حین تولد دچار ایست قلبی تنفسی شده‌اند، از سوی پزشکی قانونی اعلام خواهد شد.

دانشگاه علوم پزشکی علاوه بر اینکه تمام بررسی‌ها و اقدامات لازم را از همان ابتدای فوت نوزادان آغاز کرده است، پرونده‌های مربوط را در اختیار پزشکی قانونی قرار داده و در صورت احراز هر گونه قصور یا  تخلف از سوی هر مدیر یا مسئول بدون هیچ گونه اغماضی طبق  قوانین و مقررات  با وی برخورد قاطع صورت خواهد گرفت». 

یادآور می‌شود، از روز گذشته ۱۹ مهرماه تیمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به استان، موضوع فوت شش نوزاد در بیمارستان هاجر شهرکرد را بررسی می‌کند.

انتهای پیام

The post اطلاعیه دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در خصوص فوت ۶ نوزاد در بیمارستان هاجر Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment