نزدیک به 43 هزار خانوار سالمند تحت پوشش کمیته امداد مازندران قرار دارند

42 هزار و 955خانوار سالمند تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند

به گزارش ایکنا مازندران، به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امدادامام(ره)، سید موسی عمادی ترکامی، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد مازندران از اجرای آیین ویژه تکریم سالمندان تحت حمایت این نهاد خبر داد و گفت: در هفته نکوداشت سالمندان، مراسم تکریم 320 نفر سالمند تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی  مازندران، با شعار « کرامت بخشی به سالمندان ،تکریم سالمندان، نشاط اجتماعی» با حضور مدیر کل کمیته امدادامام(ره) مازندران به همراه معاونان و مسئولان شهرستانی در مجتمع فرهنگی تربیتی شهید رجایی فریدونکنار برگزار شد.

 وی با تاکید به اینکه در دین اسلام تکریم سالمندان جایگاه ویژه‌ای دارد و تکریم و قدردانی از خدمات سالمندان رسالت و وظیفه همگانی است افزود: این آیین با پرچم گردانی پرچم حرم امام حسین(ع)، همراه با مدیحه سرایی، اجرای گروه موسیقی سنتی ،برگزاری برنامه ها و مسابقات فرهنگی شاد، تجلیل ویژه از سالمندان بالای 80 سال و برپایی میزخدمت پزشکی ویژه بیماران دیابتی، برای چکاپ فشار خون، قند خون و … ابه اجرا در امد.

عمادی تصریح کرد: دکتر جلاهی، مدیر کل بیمه سلامت، در این آیین توضیحاتی در خصوص شرایط زندگی و سلامتی در دوران سالمندی و اطلاعات و هشدارهای لازم در این خصوص به سالمندان ارائه کرد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با بیان اینکه 79 هزار و 727 خانوار تحت حمایت این نهاد هستند، افزود: از این تعداد، 42 هزار و 955خانوار سالمند هستند.

وی اظهار کرد: طی شش ماهه گذشته خدمات درمانی به سالمندان بیمار، تسهیلات ودیعه مسکن ویژه مستاجران، وام کارگشایی برای حمایت از ایشان، تامین اقلام مورد نیاز مانند: سمعک، عصا، پوشینه، ویلچر و… ارائه شده است.

عمادی ادامه داد: در پایان این آیین به سالمندان شرکت کننده، بسته بهداشتی به همراه کارت هدیه  500هزار تومانی وهمچنین  به 10نفر نیز دستگاه فشارسنج دیجیتال اهدا شد.

انتهای پیام

The post نزدیک به 43 هزار خانوار سالمند تحت پوشش کمیته امداد مازندران قرار دارند Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment