برنامه‌های مردمی در اربعین حسینی شهر زیراب تشریح شد

برنامه متنوع فرهنگی و هنری هیئت علقمه مازندران در اربعین حسینی شهر زیراب

باقر رزاق‌زاده، رئیس هیئت مذهبی علقمه مازندران، در گفت‌وگو با ایکنا از مازندران، از برگزاری برنامه‌های متنوع مذهبی فرهنگی همزمان با اربعین حسینی در سوادکوه توسط این هیئت خبر داد و گفت: هیئت علقمه مازندران همانند سال‌های گذشته در روز اربعین حسینی با حضور در کنار مردم و دیگر هیئت‌ها برنامه‌های مختلف دینی و فرهنگی متنوعی را برگزار خواهد کرد.

وی افزود: طی نشستی با متولیان شهرستان سوادکوه مصوّب شد، همچون سال گذشته  شهر زیراب محل برگزاری آیین روز اربعین در سوادکوه باشد و هیئت مذهبی علقمه عهده‌دار برگزاری بخشی از این آیین اربعینی باشد.

رزاق‌زاده درمورد اجرا و نحوه برگزاری برنامه‌ها تصریح کرد: راه اندازی چند حسینیه سیار در سطح شهرستان به همراه مداحی مداحان و ذاکران اهل‌بیت(ع)، پربایی موکب پذیرایی، برپایی ایستگاه رادیویی با نام «رادیو علقمه» و پخش تصویری مجازی با نام «رسانه اربعین علقمه» از جمله برنامه های اجرایی در روز اربعین حسینی است.

رئیس هیئت مذهبی علقمه مازندران ادامه داد: حسینیه سیّاری نیز به همراه گروه موسیقی عزاداری نوجوانان و بزرگسالان در روز اربعین به‌صورت پیاده‌روی با عنوان «حرم تا حرم» از حرم امام‌زاده ابوطالب (ع)، تا حرم امام‌زاده عبدالحق( ع) خواهیم داشت.

رئیس تشکل‌های مذهبی و قرآنی ستاد امر به معروف‌ و نهی از منکر مازندران با اشاره به سایر برنامه‌های این هیئت در روز اربعین حسینی، خاطرنشان کرد: مسابقه پیامکی، پخش برنامه روایتگری و اجرای دلنوشته، شعر خوانی، برگزاری مسابقات عکاسی با موبایل در روز اربعین از دیگر برنامه‌های هیئت علقمه خواهد بود.

وی اظهار کرد: مسابقه نقاشی و خطاطی در رابطه با ماه‌های محرم و صفر با حال هوای اربعین در رده‌های سنی ۵ تا ۴۰ سال در اربعین برگزار می شود.

رزاق‌زاده در پایان افزود: در اربعین سال گذشته نیز با اجرای برخی از این برنامه‌ها توانستیم شور حسینی را در سنین مختلف داشته باشیم و امسال هم نیز بتوانیم همانند سال های گذشته در حد توان برنامه‌های خوبی را ارائه دهیم.

انتهای پیام

The post برنامه‌های مردمی در اربعین حسینی شهر زیراب تشریح شد Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment