اربعین زمینه‌ساز تقویت جبهه اسلامی برای ظهور ولی عصر(عج) است

حجت الاسلام دیلمی معاون فرهنگی تبلیغات گلستانحجت‌الاسلام رضا دیلمی، معاون فرهنگی، تبلیغی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان در گفت و گو با ایکنا از گلستان ضمن تسلیت فرارسیدن ایام اربعین حسینی گفت: اربعین یک قیام تمدنی و جامعه‌ساز بوده و ویژگی‌های این قیام جهانی با محوریت مکتب سیدالشهدا امروز در حال اتفاق افتادن است.

معاون فرهنگی، تبلیغی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان با بیان‌اینکه احیای اسلام ناب و اجتماع قلوب در هم عهدی با امام مهمترین شرط ظهور امام عصر(عج) دانست و ادامه داد: پیاده‌روی اربعین سیدالشهدا اعلام آمادگی بر استکبارستیزی جهانیان بوده، لذا مردم ما استکبارستیزی و مبارزه با ظلم را از مکتب سیدالشهدا آموختند.

حجت‌الاسلام دیلمی با بیان‌اینکه فرهنگ سیدالشهدا جلوه‌ای از میدان جهانی درس نشر و عبارت‌های عاشورایی است، افزود: اربعین قرارگاه جهانی احساس، همدلی و گذشت و صبر و استقامت است، لذا انقلاب ما با تأسی از قیام سیدالشهدا ایجاد شده و عصاره و عمود خیمه انقلاب براساس نظام‌ واره سیدالشهدا ترسیم شده که مسیر آن جهانی شدن تقویت جبهه اسلامی و تمدن‌سازی برای ظهور حضرت ولی عصر(عج) است.

وی تصریح کرد: هرکسی که تلاش می‌کند در این مسیر قدم بردارد در راستای تعظیم و تکریم عاشورا قدم برداشته، لذا اربعین حسینی سیدالشهدا مشق ایستادگی و مقاومت و حق‌گرایی و عدالت خواهی و ایثار و هدایت مداری و هم‌عهدی با امام زمان (عج) است.

معاون فرهنگی، تبلیغی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان با بیان‌اینکه در استان گلستان به همت تشکل‌های دینی و قرآنی 400 موکب برپا شده است، گفت: رزمایش محله اربعین در سطح استان، برپایی پیاده‌روی اربعین حسینی در 19 نقطه استان، برگزاری نشست‌ها و سخنرانی‌ها با عنوان اربعین، برگزاری مسابقات فرهنگی و ختم قرآن از جمله برنامه‌های این استان در ایام اربعین خواهد بود.

انتهای پیام

The post اربعین زمینه‌ساز تقویت جبهه اسلامی برای ظهور ولی عصر(عج) است Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment