اعضای جهاد دانشگاهی به‌معنای واقعی جهادگر هستند

به گزارش ایکنا از قم، به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان قم،  حامد حیاتی، سرپرست جهاد دانشگاهی واحد استان قم در دیدار مهدی توکلیان، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان قم، اظهار کرد: از همکاری و مساعدتی که با جهاد دانشگاهی در حوزه مباحث کتاب خوانی داشتید، کمال تشکر را دارم و امیدوارم این هم افزایی افزایش یابد تا بتوانیم برای مردم به ویژه قشر ضعیف خدمات لازم را ارائه دهیم.

در ادامه مهدی توکلیان، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان قم، اعضای جهاد دانشگاهی را نیرو‌هایی به واقع جهادگر دانست و ضمن تبریک انتصاب سرپرست جهاد دانشگاهی استان قم، افزود: وجود یک چهره فرهنگی در جهاد دانشگاهی می‌تواند در استان بسیار مثمرثمر باشد.

وی بیان کرد: در حال حاضر سه هزار و دویست کتابخانه در کشور فعال است و حدود هشت هزار نفر در شبکه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خدمت می‌کنند که این ظرفیت مورد توجه مسئولین قرار گرفته و توسعه آن از مطالبات آن‌هاست.

وی با اشاره به فعالیت ۲۵ کتابخانه عمومی در استان قم، بیان کرد: کتابخانه‌های تخصصی بسیاری که وابسته به سازمان‌ها و ارگان‌های دیگر هستند نیز در این استان فعالیت دارند، اما کتابخانه‌های عمومی به تمامی افراد خدمت رسانی می‌کند و ملیت و تابعیت آن‌ها مانع ارائه خدمات نمی‌شود.

وی گفت: در مأموریت جدید کتابخانه‌ها به عنوان کانون‌های تربیتی، آموزشی و فرهنگی فعالیت می‌کنند و دوره‌های تخصصی نیز توسط این نهاد در محلات برگزار می‌شود که این دوره‌ها می‌تواند با هماهنگی جهاد دانشگاهی همراه با ارائه گواهینامه‌های معتبر برگزار شود.

توکلیان با اشاره به اینکه در نظر داریم با همکاری جهاد دانشگاهی پویشی با عنوان دانشجوی کتابخوان برگزار کنیم تا قدمی در راستای گسترش فرهنگ کتابخوانی برداریم، گفت: کتابخانه مرکزی سال گذشته در این استان افتتاح شد که دارای ظرفیت‌های بسیاری از جمله فضای کارگاهی و اتاق علم می‌باشد.

علی حسینی، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان قم نیز در این دیدار ابتدا گزارشی از فعالیت‌های مشترک انجام گرفته با اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم ارائه داد و سپس با توجه به ظرفیت‌های معرفی شده در نشست به بررسی نحوه ادامه همکاری‌های مشترک پرداخت.

وی گفت: خدماتی جهت ارائه به اعضای سازمان دانشجویان در نظر گرفته شده است که می‌توان عضویت در کتابخانه‌ها را همزمان با عضویت در سازمان دانشجویان انجام داد.

انتهای پیام

The post اعضای جهاد دانشگاهی به‌معنای واقعی جهادگر هستند Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment