تفاهم‌نامه جهاد دانشگاهی قم و موسسه جامعه آل البیت منعقد شد

به گزارش ایکنا از قم، به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان قم، حامد حیاتی، سرپرست جهاددانشگاهی قم طی دیدار با موسسه جامعه آل البیت  به ارائه گزارشی از عملکرد این اداره پرداخت و اظهار کرد: بتوان با همکاری موسساتی همچون جامعه آل البیت و جامعه المصطفی العالمیه رویدادهای فرهنگی و انقلابی در سطح بین المللی برگزار کرد.

حجت‌الاسلام البقشی، رییس مؤسسه جامعه آل البیت در این دیدار اظهار کرد: در این دانشگاه بیش از ۵۰ ملیت از طلاب مشغول به تحصیل هستند و دانشکده های فقه و اصول، کلام، معارف، قرآن و حدیث، ادبیات و علوم اسلامی، بخش مجازی، مرکز زبان و ترجمه و مرکز قرآن و عترت در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد.

وی با اشاره به فعالیت مرکز مهارت‌ها برای دوره‌های کوتاه مدت افزود: برنامه های تبلیغی در کشورهای مختلف توسط این موسسه انجام می شود، همچنین فعالیت‌های این موسسه به زبان عربی است.

رییس مؤسسه جامعه آل البیت بیان کرد: برای تربیت طلاب چهار برنامه ارائه می‌شود که شامل برنامه های تربیتی، آموزشی در رشته های الهیات و علوم انسانی، آگاهی به زبان و مهارت ها می شود‌.

در ادامه علی حسینی، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی قم اظهار کرد: این اداره می‌تواند در حوزه‌های ایده پردازی کمک‌های لازم را ارائه دهد که از برگزاری کارگاه های خلاقیت و ایده پردازی تا برگزاری رویدادهای مشترک در حوزه فناوری و کسب و کار را شامل می شود.

در ادامه محمد رستمی، سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی قم گفت: با انجام تحقیقات لازم در شناسایی آموزش‌های مورد نیاز موسسه آل البیت می توانیم دوره های هدفمند و کاربردی ویژه مؤسسه را برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه جهاد تلاش دارد که آموزش‌ها از صنعت و کسب و کار جدا نباشد، افزود: جهاد می‌تواند در قالب کانون ارزیابی و توسعه، شایستگی مدیران، آموزش مدیران موسسه را مورد بررسی قرار دهد.

سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی قم بیان کرد: در زمینه تولید و تامین محتوای آموزشی و همچنین تامین اساتید می‌توانیم همکاری لازم را با موسسه داشته باشیم؛ گواهینامه‌های جهاد دانشگاهی قابل ترجمه و معتبر است و حتی می‌توان با امضای مشترک، گواهینامه با زبان عربی صادر کرد.

انتهای پیام

The post تفاهم‌نامه جهاد دانشگاهی قم و موسسه جامعه آل البیت منعقد شد Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment