فعالیت‌های فرهنگی جهاددانشگاهی را شبکه‌مند خواهیم کرد

دیدار معاون فرهنگی جهاددانشگاهی با معاون فرهنگی دانشگاه شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، علیرضا کلانتر مهرجردی، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی عصر امروز، دوم آبان‌ماه در دیدار با معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه شیراز با اشاره به نقش و جایگاه جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی و علمی در دانشگاه‌ها، گفت: در استان فارس نگاه همکاری مشترک بین دانشگاه و جهاددانشگاهی وجود دارد بنابراین امیدواریم با تعامل بتوانیم زمینه پویایی دانشگاه در تمامی زمینه‌ها را فراهم کنیم.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی، تحقق دانشگاه اسلامی را یکی از اهداف این نهاد عنوان کرد و افزود: نگاه جهاددانشگاهی نسبت به گذشته، عمیق‌تر شده است، از این‌رو به دنبال ترمیم نگاه‌ها نسبت به موضوع دانشگاه اسلامی با انجام فعالیت‌های ارزشمند، موثر و مرتبط با نیاز دانشجویان هستیم. همچنین مجموعه فعالیت‌های فرهنگی جهاددانشگاهی را در راستای ارتقای ویژگی و شاخصه‌های دانشگاه اسلامی شبکه‌مند خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه ارتباط علوم انسانی و سایر رشته‌های دانشگاهی بسیار مهم است، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب بر ارتباط بین علوم انسانی و رشته‌های دیگر تاکید دارند بنابراین این موضوع در زمره اقدامات جهاددانشگاهی برای تحقق منویات رهبر انقلاب قرار گرفته است.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی، ضرورت ترویج مطالعه در کنار نشریات را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: امروزه ترویج مطالعه در بخش انتشارات جهاددانشگاهی نیز مدنظر قرار گرفته و در حوزه انتشارات رفع نیازهای کشور در دستور کار است.

وی با بیان اینکه در گام دوم انقلاب باید همکاری‌های بین دستگاهی رخ دهد، پیوند جهاددانشگاهی با دانشگاه شیراز را بسیار موثر در انجام اقدامات فرهنگی دانست و بر اقدامات مشترک تاکید کرد.

امیرحسین استقلال نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه رسالت و هدف جهاددانشگاهی، دانشجو است، گفت: احیا و تقویت همکاری جهاددانشگاهی و دانشگاه در استان فارس نیازمند ابتکارات است که دانشگاه شیراز در موضوعات فرهنگی بسیار نوآورانه عمل می‌کند، از این‌رو پیوند این دو نهاد علمی می‌تواند باعث رشد فضای دانشگاه می‌شود.

رئیس جهاددانشگاهی فارس همچنین، برای توسعه روابط و انجام فعالیت مشترک بین جهاددانشگاهی و دانشگاه شیراز اعلام آمادگی کرد.

علی حفیظی نیز در این دیدار رابطه جهاددانشگاهی و دانشگاه را بسیار عمیق و با قدمت عنوان کرد و گفت: بیشترین تشکل سیاسی در بین دانشگاه‌های کشور را دانشگاه شیراز دارد که نشان از تنوع و ظرفیت بسیار بالای این دانشگاه است.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه شیراز تصریح کرد: در رتبه‌های کانونی، انجمن علمی و نشریات این دانشگاه مقام نخست کشور را کسب کرد بنابراین با توجه به وجود این ظرفیت، می‌توان از توان و همکاری جهاددانشگاهی فارس نیز بهره برد.

وی بر مهار‌ افزایی دانشجویان دانشگاه شیراز با همکاری جهاددانشگاهی تاکید کرد و افزود: تمامی ظرفیت محتوایی و تجهیزاتی برای احیای پیوند بین دانشگاه شیراز و جهاددانشگاهی به‌کارگرفته می‌شود.

انتهای پیام

The post فعالیت‌های فرهنگی جهاددانشگاهی را شبکه‌مند خواهیم کرد Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment