خیزش جهانی کاریکاتوریست‌ها برای حمایت از «کودکان غزه»

مسابقه بین‌المللی کاریکاتور کودکان غزه، شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، محمد علی چوبینی، معاون فرهنگی شهرداری شیراز امروز،  2 آبان‌ماه با اعلام این خبر اظهار کرد: اولین مسابقه و نمایشگاه بین‌المللی کاریکاتور کودکان غزه با هدف دعوت از کاریکاتوریست‌های جهان در جهت خلق آثار به منظور حمایت از کودکان غزه برگزار می‌شود.

وی افزود: این رویداد بین‌المللی از سوی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان در این جشنواره باید آثار خود را تا 20 آبان ماه به نشانی   shiraz.iran1402@gmail.com ارسال کنند. 

معاون فرهنگی شهردار شیراز بیان کرد: در این رویداد محدودیت سنی برای ارسال آثار وجود ندارد و هر شرکت‌کننده مجاز به ارسال حداکثر 5 اثر در ابعاد 30 در 42 سانتی متر و یا در اندازه A3 است.

چوبینی اضافه کرد: علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد می‌توانند آثار خود را به صورت فایل jpg  با حجم 300 dpi به صورت سیاه سفید و رنگی ارسال کنند.

وی با اشاره به اینکه اعلام نتایج این رویداد ۲۹ آبان‌ماه همزمان با 20 نوامبر روز جهانی کودک خواهد بود، گفت: در این جشنواره داوری آثار با حضور کاریکاتوریست‌های برتر ایران و جهان انجام خواهد شد و در پایان مسابقه به برندگان جشنواره، لوح یادبود و به 5 اثر برتر جوایز ویژه اهدا می‌شود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز یادآور شد: پوستر اولین مسابقه و نمایشگاه بین‌المللی کاریکاتور کودکان غزه در روز یکشنبه، سی‌ام مهر در صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز با حضور استاندار فارس و شهردار شیراز رونمایی شد.

یادآور می‌شود، کاریکاتور از  بین‌المللی‌ترین و جهانی‌ترین هنری است که می‌توان با صراحت مسائل فرهنگی، سیاسی و اجتماعی را در قالب مفاهیم هنری انتقال داد.

انتهای پیام

The post خیزش جهانی کاریکاتوریست‌ها برای حمایت از «کودکان غزه» Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment