یادواره استانی شهدای دانش‌آموز در املش برگزار می‌شود

حامد حبیب‌زاده رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی گیلان

به گزارش ایکنا از گیلان، حامد حبیب‌زاده، رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی گیلان امروز، دوم آبان‌ماه در نشست با اصحاب رسانه اظهار کرد: هفته بسیج دانش‌آموزی از هشتم تا 13 آبان‌ماه همزمان با سالروز شهادت شهید محمدحسین فهمیده شروع و به روز نوجوان و تسخیر لانه جاسوسی ختم می‌شود.

وی افزود: یکی از شعارهای اساسی انقلاب حفظ اصل استقلال و مالکیت این کشور بود که جزو اصول اساسی ارکان نظام است و همه با این دغدغه مندی در خط مقدم جبهه حاضر شدند و از جان خود برای استقلال کشور گذشتند؛ 13 آبان‌ماه هم لایه نخبگانی نسبت به استقلال کشور حساس شدند و به سفارت آمریکا ورود کردند و امام(ره) هم پیام حمایت خود را اعلام کردند.

حبیب‌زاده با اشاره به اهمیت ایثار و شهادت در اسلام گفت: ویژه‌برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی بر محور اصل شهادت است و در تمام واحدهای بسیج برنامه‌های راهبردی و اساس برگزاری یادواره شهداست.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی گیلان با بیان اینکه ویژه‌برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی با محوریت زنده نگداشتن یاد و خاطره شهدا و بازخوانی ایثار و شهادت برنامه ریزی شده، تصریح کرد: یادواره استانی شهدای دانش‌آموز گیلان با محوریت شهید شاخص دانش‌آموز «جمشید داداشی» از روستای آل بویه بخش رانکوه هفتم آبان‌ماه در املش برگزار می‌شود، سخنران این یادواره آیت‌الله فلاحتی، نماینده ولی‌فقیه در گیلان است.

وی بیان کرد: همچنین اولین کتاب چهره‌نگاری از شهدای دانش‌آموز این استان در دست تهیه است تا اردیبهشت‌ماه سال آینده در دومین کنگره بین‌المللی هشت‌هزار شهید گیلان رونمایی شود.

حبیب‌زاده تصریح کرد: برای اینکه دانش‌آموزان ما از ظرفیت‌ها و دستاوردهای کشور مطلع باشند، اردوهای راهیان پیشرفت برنامه ریزی شده تا از نزدیک دستاوردهای انقلاب را در حوزه‌های صنعتی و علمی ببینند، رزمایش راهیان پیشرفت چهارم آبان‌ماه با حضور تعدادی از دانش‌آموزان اول و دوم متوسطه که انتخاب رشته دارند، همزمان در مراکز صنعتی و علمی استان حضور می‌یابند.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی گیلان افزود: برگزاری اولین لیگ استانی «میدان نبرد» بازی‌های رایانه‌ای بر خط با حضور دانش‌آموزان پسر دوره دوم ابتدایی تا متوسطه دوم به‌صورت گروهی طی 10 روز در بازه زمانی هشتم تا 18 آبان‌ماه برگزار می‌شود. همچنین روز جمعه، پنجم آبان‌ماه اعضای سازمان بسیج دانش‌آموزی همزمان در سراسر استان در میعادگاه‌های حضور می‌یابند و همخوانی سرود دارند.

وی افزود: در گیلان حدود هزار گروه جهادی دانش‌آموزی داریم که این گروه‌ها در تابستان برای آماده‌سازی مدارس فعالیت می‌کنند و در فصل مدرسه در قالب پویش همکلاسی مهربان با هدف تهیه و توزیع نوشت‌افزار، کیف و پوشاک به دانش‌آموزان محروم برگزار می‌شود.

حبیب‌زاده با بیان اینکه فعالیت‌های بسیج دانش‌آموزی تنها به این هفته محدود نمی‌شود، تصریح کرد: در طول سال طرح‌های سه گانه تربیتی شهید عزیزالهی در دوره ابتدایی، شهید بهنام محمدی ویژه متوسطه اول و شهید فهمیده در متوسطه دوم در سطح مدارس با هدفاتصال مدارس به مسجد در راستای تحقق سند تحول بنیادین اجرا می‌شود.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی گیلان گفت: سال گذشته بسیج دانش‌آموزی گیلان 20 مدال طلا کسب را در لیگ پایا کسب کرد، امسال هم بالغ بر 10 تیم از این استان به مرحله نهایی راه یافتند که مسابقات نهایی 18 آبان در تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام

The post یادواره استانی شهدای دانش‌آموز در املش برگزار می‌شود Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment