درخشش دانش‌آموز مریوانی در جشنواره نوجوان خوارزمی

دانش‌آموزش مریوانی

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی آموزش‌و‌پرورش کردستان، طالب محمدی، رئیس آموزش‌و‌پرورش استثنایی کردستان با اعلام خبر موفقیت ارزشمند دانش‌آموز مریوانی در جشنواره خوارزمی، گفت: در نهمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی دانش‌آموزان دوره اول متوسطه استثنایی، دوره اول متوسطه پیش حرفه ای ودانش آموزان تحت آموزش تلفیقی فراگیر استان شرکت کردند.

وی افزود: نازیلا فداکار دانش‌آموز نیاز ویژه ذهنی پایه نهم متوسطه  پیش‌حرفه‌ای ادیب مریوان با صرف فعل خواستن توانستن است حائز این افتخارآفرینی برای دانش‌آموزان استثنایی استان شد.

رئیس آموزش‌و‌پرورش استثنایی استان کردستان بیان کرد: این دانش‌آموز توانمند در محور تربیت بدنی وسلامت موفق به کسب این مقام ارزشمند کشوری شد.

وی با بیان اینکه 8 دانش‌آموز استان در 5 محور جشنواره به مرحله کشوری راه یافتند، افزود: دانش‌آموزان با نیاز ویژه ذهنی در محور دست سازه(تیم دو نفره)، در محور بازارچه(تیم دونفره)، در محور فرهنگ وهنر(1 نفر)، تربیت بدنی دختر(1 نفر)، تربیت بدنی پسر (1 نفر) و دانش آموز آسیب‌دیده شنوایی با هوشبهر عادی در محور زبان و ادبیات فارسی (1 نفر) به این مهم دست یافتند.

محمدی با برشمردن جشنواره خوارزمی بعنوان بزرگترین رویداد علمی – پژوهشی و مهارتی دانش‌آموزان دوره اول متوسطه اظهار کرد: این جشنواره با هدف کمک به دانش‌آموزان در هویت‌یابی، توسعه توانمندی‌ها، فرصت‌آفرینی برای شناسایی استعدادها وهدایت تحصیلی و شغلی برگزار شد.

محمدی گفت: این جشنواره در راستای اجرای راهبرد کلان 8 نقشه جامع  علمی کشور، راهکار1- 16سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و بند1-2-13برنامه درسی ملی با موضوع برنامه ها و رویدادهای کیفیت بخشی وبهبود فرآیندهای یاددهی- یادگیری برگزار شد.

رئیس آموزش‌وپرورش استثنایی استان مدرسه محوری، پژوهش محوری، مشارکت پذیری و موقعیت محوری را اصول حاکم در برگزاری تمام مراحل این جشنواره ذکر کرد.

محمدی در ادامه گفت: در این دوره از جشنواره دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در محورهای 13 گانه از جمله قرآن و معارف اسلامی، پژوهش، زبان و ادبیات فارسی، فرهنگ و هنر، سلامت و تربیت بدنی، دست ساز‌ه، بازارچه‌های کسب و کار دانش‌آموزی و برنامه‌نویسی، علوم انسانی و مطالعات اجتماعی، ریاضیات، علوم تجربی، زبان‌های خارجی، آداب و مهارت زندگی و بنیان خانواده شرکت کردند.

یادآور می‌شود؛ این رویداد در چهار سطح مدرسه، منطقه، استان و کشور برگزار می‌شود که بیشترین تمرکز در مرحله مدرسه‌ای و در کلاس درس است.

انتهای پیام

The post درخشش دانش‌آموز مریوانی در جشنواره نوجوان خوارزمی Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment