امنیت و مشارکت؛ از مؤلفه‌های اصلی دستگاه‌های دولتی برای برپایی انتخابات

نشست شورای اداری سنندج

به گزارش ایکنا از کردستان، حسن عسکری، فرماندار شهرستان سنندج امروز، دوم آبان در نشست شورای اداری شهرستان سنندج گفت: برگزاری جشن‌های اخیر در هفته وحدت و جشنواره‌های موسیقی اقوام با اکثریت استان‌ها در سنندج، چهره خوبی از حضور آحاد مردم و اقشار مختلف سنندج برای کشور به نمایش گذاشت.

وی افزود: استانداری کردستان در راستای مردمی‌سازی امور و برگزاری این جشن‌ها در استان تلاش‌های زیادی کرده و موفقیت‌های مهمی هم در این حوزه به حق کسب کرده که جای تقدیر دارد.

فرماندار سنندج با اشاره به حمله‌های اخیر اسرائیل به فلسطین و دستاوردهای طوفان الاقصی بیان کرد: این طوفان ثابت کرده که اگر ملتهای عرب بر پای خود ایستاده و به داشته‌های خود اطمینان کنند، پیروز می‌شوند و صهیونیسم را برای همیشه نابود خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه حمله به بیمارستان المعمدانی از سوی رژیم اسرائیل نشان از استیصال دشمن دارد و مقدمه نابودی آنان است، افزود: این امر نشان می‌دهد که اشرافیت اطلاعاتی که رژیم غاصب صهیونیسم از خود بیان می‌کردند، جز یک هیمنه پوشالی چیز دیگری نبوده و نیست و این رژیم پوشالی به تعبیر مقام معظم رهبری به طور قطع ۲۵ سال آینده را نخواهد دید و با تأسی از روحیه و ارزش‌های اسلامی آینده از آن جوانان فلسطین است.

عسکری در ادامه به انتخابات پیش رو گریزی زد و افزود: تا امروز حدود ۳۸ نفر  در حوزه انتخاباتی سنندج، دیواندره و کامیاران ثبت‌نام خود را برای حضور در انتخابات قطعی کرده‌اند.

وی، رقابت، امنیت، مشارکت و سلامت را چهار مؤلفه دستگاه‌های دولتی برای برپایی انتخابات ذکر کرد و ادامه‌ داد: همه دستگاه‌ها موظفند که نقش خود را مشخص کرده و تکریم ارباب رجوع را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند.

فرماندار سنندج، با اشاره به اینکه همچنین استفاده از امکانات دولتی از سوی دستگاه ها بر ضد و یا به نفع کاندیداها،‌ممنوع بوده و تخلف محسوب می‌شود، افزود: آغاز ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس خبرگان را از ۱۴ تا ۲۰ آبان ماه اعلام کرد.

وی افزود: در سفرهای قبلی رییس‌جمهور به استان دستاوردهای خوبی داشته ایم و در سفر پیش رو نیز بیش از ۳۲هزار میلیارد تومان پروژه برای استان در نظر گرفته شده است.

عسکری، اتصال و افتتاح راه آهن به خط ریلی کشور را مهمترین پروژه قابل افتتاح در سفر آتی رئیس‌جمهور به استان ذکر کرد و گفت: امید است که با تشکیل کارگروه‌های متعددی در زمینه سفر ریاست جمهوری به استان، نتایج مطلوبی برای توسعه کردستان حاصل شود.

فرماندار سنندج بر مردمی‌سازی امور و تحکیم ارتباط با بدنه اجتماع، تأکید کرد و یادآور شد: انتظار می‌رود که همه دستگاه‌های استان برای تحقق این امر افرادی را معرفی کنند.

انتهای پیام

The post امنیت و مشارکت؛ از مؤلفه‌های اصلی دستگاه‌های دولتی برای برپایی انتخابات Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment