ثبت خدمات ۳۴ هزار نفر ساعت پاکبانان شیراز در مرز شلمچه

خدمت‌رسانی پاکبانان شیراز به زائران، مرز شلمچهبه گزارش ایکنا از فارس، روح‌الله خوشبخت، رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز، امروز، 12 شهریورماه در جمع خبرنگاران با اشاره به استقرار نیروها و خودروهای جمع‌آوری پسماند در مرز شلمچه گفت: با عنایت به تجارب به‌دست‌ آمده از سنوات قبل حضور سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز در مرز شلمچه، ۱۰ دستگاه خودروی تخصصی جمع‌آوری پسماند با ۱۰ راننده و ۲۰ کارگر باتجربه به‌منظور جمع‌آوری، حمل و انتقال پسماند به محل دفن مشخص‌شده توسط شهرداری خرمشهر فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه خودروهای ویژه جمع‌آوری پسماند نیز همراه با سایر قسمت‌ها در دو نوبت ۱۰‌ ساعته در مسیرهای خدماتی فعال هستند، افزود:‌ تعداد ۱۵۰ مخزن ۶۶۰ لیتری چرخ‌دار ویژه ذخیره‌سازی پسماند نیز در فواصل منظم در مسیرها توزیع‌ شده است تا ضمن حفظ بهتر نظافت محدوده، جمع‌آوری و انتقال پسماندها نیز بهتر صورت پذیرد که با استقرار یک دستگاه مکانیزه مخزن‌شوی نیز تمامی مخازن به‌صورت مستمر شست‌وشو می‌شوند.

خوشبخت در خصوص محدوده خدماتی نیز گفت: مسیر چهار کیلومتری محل توقف خودروها در سه‌راه یادمان تا پایانه مرزی تا عمق حداقل ۲۰ متری و رفو وسط و محوطه پایانه تا نقطه صفر مرزی از جمله مسیرهایی است که نظافت، حفظ و نگهداری آن به عهده سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز است و این مهم در دو نوبت انجام می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز اضافه کرد: چهار دستگاه تانکر آب نیز در دو نوبت‌ کار شست‌وشوی محدوده‌های خدماتی، معابر و محوطه‌ها را به‌صورت مستمر انجام می‌دهند.

وی همچنین در خصوص میزان جمع‌آوری پسماند نیز طی ۱۷ روز بیان کرد: ۲۰۰ نفر در هر شبانه‌روز به‌طور متوسط ۸۰ تُن پسماند از محدوده‌های خدماتی تعیین‌شده جمع‌آوری می‌کنند. همچنین ۳۴ هزار نفر ساعت خدمات پاکبانان شهرداری این کلان‌شهر در جمع‌آوری روزانه ۸۰ تُن پسماند در مرز شلمچه به ثبت رسیده است.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز با بیان اینکه همه کارکنان سازمان مدیریت پسماند به عشق خدمت به زوار امام حسین(ع) در آن محل حضور دارند، از زائران درخواست کرد خادمان را از دعای خیر خودشان بی‌نصیب نگذارند.

انتهای پیام

The post ثبت خدمات ۳۴ هزار نفر ساعت پاکبانان شیراز در مرز شلمچه Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *