پویش دانشگاهیان جهان اسلام در حمایت از طوفان الاقصی

پویش دانشگاهیان جهان اسلام در حمایت از طوفان الاقصیبه گزارش ایکنا، جنایات رژیم کودک‌کش صهیونیستی در غزه هر انسان آزاده‌ای را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد؛ جنایاتی که حمله وحشیانه به بیمارستان «المعمدانی» که به شهادت صدها کودک، زن و مرد منجر شد، تنها گوشه‌ای از آن را پیش چشم افکار عمومی جهان قرار داده است. 

آنچه امروز از جامعه نخبگانی به ویژه دانشگاهیان در جهان اسلام و سایر نقاط دنیا انتظار می‌رود، کنشگری فعال در تبیین ماهیت رژیم غاصب صهیونیستی و نیز حمایت از مردم مظلوم فلسطین است. امروز رسالت قشر اثرگذار نخبگان و دانشگاهیان، جلب توجه افکار عمومی در کنار هشدار و انذار به حاکمان و نهادهای بین‌المللی نسبت به آنچه در این سرزمین بر مردم مصیبت‌زده آن روا داشته می‌شود، است.

9200 نفر از اساتید دانشگاه‌ها در بیانیه‌ای ضمن محکومیت جنایت رژیم صهیونیستی در غزه تاکید کردند؛ «از اندیشمندان، صاحب نظران و دانشگاهیان جهان به ویژه اساتید جهان اسلام دعوت می‌کنیم ضمن اتخاذ مواضع مشترک در محکومیت این جنایات هولناک، صدای این مردم مظلوم در عرصه‌های مختلف بوده و مسئولیت روشنفکری خود را در دفاع از آنها فراموش نکنند و اجازه ندهند، وحشیانه‌ترین فجایع بشری در برابر دیدگان آنها به وقوع پیوندد.»

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است؛ «وظیفه‌ مهم دیگر، پیگیری مجازات حکومت تروریست و سفاک صهیونیست است. همه‌ وجدان‌های بیدار تصدیق می‌کنند که جنایت گسترده‌ کشتار کودکان و زنان فلسطینی در این چند روز نباید بی‌مجازات مانده و همه‌ عوامل مؤثر رژیم و شخص جنایتکار نتانیاهو باید تحت پیگرد دادگاه‌های بین‌المللی و مستقل قرار گرفته و مجازات شوند؛ امروز دانشگاه در معرض امتحان است، اعتراض یا عدم ایستادگی دانشگاهیان، اندیشه‌ورزان و فعالان فرهنگی و اجتماعی در برابر این غده سرطانی در تاریخ ثبت خواهد شد. دنیا باید بداند که مردم غزه تنها نیستند و فلسطین همواره جزیی از پیکره جهان اسلام بوده، ‌هست و خواهد بود.»

خبرگزاری‌های ایکنا و ایسنا وابسته به جهاد دانشگاهی با توجه به رسالت نخبگانی و دانشگاهی خود و در جهت تبیین وقایع فلسطین و جنایات اخیر رژیم صهیونیستی «پویش دانشگاهیان جهان اسلام در حمایت از طوفان الاقصی» را برگزار می‌کنند.

در همین راستا تمامی اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشورهای مختلف در صورت تمایل می‌توانند به عنوان حمایت کننده از این پویش نام، نام خانوادگی و نام دانشگاه خود را به این ایمیل ارسال کنند؛ info@iqna

 

انتهای پیام

The post پویش دانشگاهیان جهان اسلام در حمایت از طوفان الاقصی Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment