زنگ استکبارستیزی در مدارس لرستان نواخته شد

نواخته شدن زنگ استکبارستیزیبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل آموزش و پرورش لرستان، به‌مناسبت گرامیداشت هفته بسیج دانش‎آموزی و در آستانه یوم‌الله 13 آبان، روز مبارزه با استکبار همزمان با سراسر کشور زنگ استکبارستیزی در مدارس استان لرستان نواخته شد که این مراسم به‌صورت نمادین با حضور جمعی از مسئولان استانی در دبیرستان صدیقه کبری خرم‌آباد اجرا شد.

رضا عزتی، مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در این مراسم با انتقاد از مجامع بین‌المللی و سکوت آنها در برابر نسل‌کشی و کودک‌کشی رژیم صهیونیسیتی گفت: امروز در جهانی زندگی می‌کنیم که متأسفانه از استکبار کم آسیب ندیده است و آمریکا به‌عنوان بزرگ‌ترین استکبار جهانی حتی اجازه نمی‌دهد صدای مردم مظلوم فلسطین و غزه به گوش مردم جهان برسد.

وی با بیان اینکه استکبارستیزی در جهان امروز نشئت گرفته از رفتار و سلوک امام راحل است و همه مجاهدین حقیقی در همه جای جهان در راه استکبارستیزی از انقلاب اسلامی ایران سرمشق گرفته‌اند، افزود: دانش‌آموزان همواره در خط مقدم مبارزه با استکبار جهانی بوده‌اند و در تاریخ انقلاب اسلامی و در طول هشت سال جنگ تحمیلی، فرهنگ ایثار و شهادت را سرلوحه خود قرار دادند و در برابر دشمنان تا بن دندان مسلح ایستادند تا امروز شاهد رشد و شکوفایی کشور و تعلیم و تربیت اسلامی در سطح مدارس باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: امروز شما دانش‌آموزان باید مثل شهیدان حسین فهمیده‌ و محسن حججی در عرصه مبارزه با استکبار عمل کنید و من هیچ شکی ندارم که همچنان دانش‌آموزان عزیز ما پرچم‌دار استکبارستیزی در جهان خواهند بود و ما مفتخریم که سر تعظیم فرود آوریم مقابل بصیرت و شجاعت شما دانش‌آموزان که همواره در مبارزه با استکبار برای همگان الگو و اسوه هستید.

در این مراسم دانش‌آموزان با شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» انزجار خود را از جنایات استکبار جهانی و رژیم غاصب صهیونیستی اعلام کردند.

اجرای سرود همگانی و سرود گروهی، قرائت پیام وزیر و برپایی نمایشگاه عکس و نقاشی از جمله برنامه‌های این روز بود که دانش‌آموزان اجرا کردند و به‌صورت زنده و مستقیم از شبکه استانی پخش شد.

امروز همچنین انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در بیش از چهار هزار مدرسه و با حضور بیش از ۳۰۰ هزار دانش‌آموز در مدارس استان با شعار دانش‌آموزی، پیشران تحقق ایران قوی آغاز شد.

در ادامه مدیرکل، معاون پرورشی و فرهنگی، مدیر اداره فرهنگی و هنری و رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش استان لرستان با حضور در منزل خانواده شهید دانش‌آموز «حمزه خسروی» از صبر و استقامت آنان تجلیل کردند.

انتهای پیام

The post زنگ استکبارستیزی در مدارس لرستان نواخته شد Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment