برگزیدگان دوره‌های ارتقای قاریان و دعاخوانان معرفی شدند

به گزارش ایکنا، برگزاری دوره‌های آموزش و ارتقا از جمله اقدامات و تجربیات شورای عالی قرآن در حوزه آموزش‌های تخصصی است که سال‌هاست ویژه قاریان و دعاخوانان ممتاز برگزار می‌شود. در سال‌های اخیر، بهره‌گیری از بستر فضای مجازی، امکان استفاده از این دوره‌ها را برای تعداد بیشتری از ممتازین عرصه قرائت و دعا در استان‌های مختلف کشور فراهم کرده است. ضمناً ورود و پشتیبانی مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، موجب توسعه کمی و کیفی این دوره‌ها شده است.

در سال جاری پس از فراخوان ثبت‌نام از طریق رسانه‌های دیداری و شنیداری؛ بیش از ۶۰۰ نفر از قاریان و دعاخوانان با ثبت نام در سایت شورای عالی قرآن و سایت مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف، درخواست حضور در این دوره‌ها را ثبت کردند که پس از بررسی و ارزیابی آثار، ۱۸۰ قاری و ۴۰ دعاخوان، نصاب لازم را برای عضویت در پانزدهمین دوره ارتقای قاریان و هفتمین دوره ارتقای دعاخوانان کسب کردند.

در این دوره، سعید رحمانی، سیدعباس انجام، رضا محمدپور، نصرت‌الله حسینی، مسعود نوری، سعید بیژنی، علی قاسم‌آبادی، حسن مختاری، علی‌اکبر کاظمی و رضا روانبخش به عنوان مدرس و کارشناس حضور دارند.

بر همین اساس در ششمین جلسه این دوره که طی روز‌های گذشته برگزار شد، حجت‌الاسلام محمدرضا محمدی از خراسان شمالی، سیدمحمدصادق بهشتی، محمد ضرغام، وحید قیاسی و کاظم نوری‌پور از تهران، علی حزبیان از خوزستان، پیمان صدفی از همدان، رضا صادقی از گیلان، سجاد امینی بیرامی از آذربایجان شرقی، محمد مرندی از اصفهان و جعفر ملک‌پور از مازندران به عنوان قاریان برگزیده و حجت‌الاسلام صفی‌الله توفیق‌زاده از فارس و سیدمصطفی موسوی از بوشهر به عنوان دعاخوانان برگزیده در مهر‌ماه ۱۴۰۲ تعیین شدند.

یادآور می‌شود جلسات ارتقای قاریان و دعاخوانان، یک نوبت در ماه، به‌صورت غیرحضوری و مجازی، در قالب ۱۳ کلاس تشکیل می‌شود.

برگزیدگان دوره‌های ارتقاء قاریان و دعاخوانان در مهرماه ۱۴۰۲ معرفی شدند

انتهای پیام

The post برگزیدگان دوره‌های ارتقای قاریان و دعاخوانان معرفی شدند Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment