ثبت نام داوطلبان مجلس خبرگان رهبری حضوری است

سید محمدتقی شاهچراغی، رئیس ستاد انتخابات کشور

به گزارش ایکنا، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی وزارت کشور، سید محمدتقی شاهچراغی، رئیس ستاد انتخابات کشور،  امروز، یکشنبه 14 آبان، همزمان با اعلام آغاز ثبت نام داوطلبان ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری افزود: ثبت نام مجلس شورای اسلامی غیرحضوری بود اما ثبت نام انتخابات مجلس خبرگان رهبری، حضوری است.

 

رئیس ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: پیش‌بینی‌ها هم در فرمانداری قم انجام شده است زیرا بخشی از نمایندگان محترم خبرگان به واسطه وجود حوزه‌های علمیه در قم حضور دارند؛ همچنین در ستاد انتخابات وزارت کشور و همه فرمانداری‌های سراسر کشور پیش‌بینی‌ها صورت گرفته است.

 

شاهچراغی ادامه داد: هم خود آقایان (داوطلبان) به صورت حضوری (برای ثبت نام) می‌توانند حضور یابند و هم نمایندگانی که به شکل مکتوب به فرمانداری‌ها یا ستاد انتخابات وزارت کشور، معرفی شده باشند.

 

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: اطلاع‌رسانی‌های قبلی انجام شده، نیازمندی‌هایی که داوطلبان محترم باید به همراه داشته باشند از قبل اعلام شده؛ فرمی در اختیار قرار گرفته و در سامانه بارگزاری شده است که عمدتا اطلاعات شخصی است و از داوطلبان محترم خبرگان، سوابق علمی، فعالیت های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی خواسته شده است.

 

ثبت نام داوطلبان انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری از ساعت ۸ صبح یکشنبه آغاز شد و تا ساعت ۱۸ شنبه ۲۰ آبان ماه ادامه دارد.

 

داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری شخصاً یا توسط نماینده خود که به صورت کتبی و رسمی معرفی شده باشد، می‌­توانند در روزهای مذکور جمعاً به مدت ۷ روز از ساعت ۰۸:۰۰ صبح لغایت ۱۸:۰۰ به فرمانداری مرکز استان و یا وزارت کشور مراجعه و با ارائه­ اصل شناسنامه عکس‌دار، اصل کارت ملی، اصل مدرک سطح چهار حوزه و دو قطعه عکس ۴×۶، ضمن تکمیل پرسشنامه­ اعلام داوطلبی، نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

 

سن داوطلبان مجلس خبرگان رهبری به هنگام ثبت نام باید حداقل ۴۰ سال تمام باشد.   

 

براساس ماده ۳ قانون انتخابات خبرگان، نمایندگان برای مدت هشت سال، انتخاب می‌‏شوند.

 

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری روز جمعه ۱۱ اسفندماه برگزار می‌شود.

انتهای پیام

The post ثبت نام داوطلبان مجلس خبرگان رهبری حضوری است Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment