تفکر انقلابی زمینه رشد و تعالی جامعه را فراهم می‌کند

حجت‌الاسلام غفوری امام جمعه کرمانشاه

به گزارش ایکنا از کرمانشاه، حجت‌الاسلام حبیب‌الله غفوری، امام جمعه کرمانشاه امروز در دیدار اعضای شورای وحدت نیرو‌های انقلاب بر درک عمیق معنای تفکر انقلابی تأکید کرد و گفت: تفکر انقلابی همان خط فکری ناب امام راحل و مقام معظم رهبری است که مورد تأکید شهدای والامقام بوده و به تعبیری همان اسلام ناب محمدی(ص) است و پیروان امام راحل و مقام معظم رهبری به درستی این معنا را فهمیدند و به آن پایبند هستند.

وی افزود: چیزی که سبب شد جامعه اسلامی ما به حمایت از امام راحل به حرکت درآید و در ادامه راه در دفاع مقدس و دفاع از حرم و نظیر آن تا پای جان پای این تفکر بیاستد به واسطه درک و فهم عمیق معنای تفکر انقلابی است.

حجت‌الاسلام غفوری با بیان اینکه وحدت بسیار مهم است و الزاماتی دارد، گفت: اولین مطلب درک واقعیات است به گونه‌ای که انسان بتواند واقعیات پیرامونی خود را با جامعیت درک کند و اگر کسی بخواهد در این مسیر حرکت کند باید اهل دقت نظر، تفکر، مشورت و هم‌افزایی باشد.

امام جعمه کرمانشاه تصریح کرد: دومین مطلب در بُعد اخلاقی و معنوی است که انسان به درجه‌ای از کمال برسد که دیگران را از خود بهتر و برتر بداند و لازمه رسیدن به این کمال این است که انسان اهل گذشت باشد.

وی یادآور شد: سومین موضوعی که در بحث وحدت اهمیت دارد دلسوزی است یعنی همه در کمال دلسوزی به مواضع یکدیگر نگاه کنیم و اگر این الزامات را رعایت کنیم تفکر انقلابی غوغا می‌کند.

امام جمعه کرمانشاه با تقدیر از تشکیل شورای وحدت نیرو‌های انقلاب، اظهار کرد: تشکیل این شورا به اصول، مبانی و حقیقت انقلاب اسلامی نزدیک است.

انتهای پیام

The post تفکر انقلابی زمینه رشد و تعالی جامعه را فراهم می‌کند Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment