مازندران نباید میدان تاخت و تاز نابسامانی‌های فرهنگی باشد

آیت الله محمد باقر محمدی لائینی، نماینده ولی فقیه در مازندرانبه گزارش ایکنا از مازندران، همایش روز ملی مازندران، در 14 آبان ماه نخستین روز از هفته مازندران،  با حضور سیدمحمد هاشمی، جانشین وزیر و معاون امور حقوقی، مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آیت‌الله محمد باقر محمدی لائینی، نماینده مقام معظم رهبری در استان مازندران، احسان آهنگر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و مسئولان لشکری و کشوری دیار علویان، در امامزاده صالحان کجور شهرستان نوشهر در غرب مازندران برگزار شد.

آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی، نماینده ولی فقیه در مازندران، در این همایش گفت: خدا را شاکریم که ما را مسلمان و محب به اهل بیت (ع) قرار داده است که این‌ها بهترین نعمت خدا هستند از جمله اینکه قرآن و اهل بیت (ع) جان و روح ما هستند.

وی افزود: از اینکه ما چنین انقلاب باشکوهی به‌ وجود آوردیم، نشان از عنایت خداوند دارد، پس باید خدا را شکر کنیم که انتخاب شده‌ایم.

آیت‌‌الله محمدی لائینی تصریح کرد: این فراوانی امامزادگان در مازندران و ایران اسلامی، خیلی معنا دارد، ما این افتخار را داریم که هزار و ۳۶۱ امام‌زاده در استان داریم، امامزادگان از ظلم دشمنان به ایران پناه می‌آوردند، این امر نشان از آن دارد که آغوش این مردم برای اولاد پیغمبر باز بوده است و از گذشته تا امروز ایران و مازندران چشم و چراغ اهل بیت (ع) بودند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه نخستین حکومت علوی در دنیا به‌وسیله اولاد پیغمبر در سال ۱۲۵۰، پنج سال قبل از تولد امام زمان (عج) تشکیل شد، خاطرنشان کرد: حدود پنج قرن بعد سادات مرعشی از نسل امام سجاد (ع) آمدند که مذهب شیعه اثنی عشری را رسمی کردند، دو دسته از سادات در مازندران ما حکومت علوی را تشکیل دادند.

وی اظهار کرد: اینجا قبل از سبزی و خرمی طبیعی، سبزی و خرمی عشق اهل بیت (ع) را در خود داشت، صفویه هم سادات بودند، حادثه مهم بعدی، انقلاب باعظمتی بود که ما بیش از ۴۰ سال زیر پرچم آن زندگی می‌کنیم.

آیت‌الله محمدی لائینی با اشاره به برکات، ظلم‌ستیزی، عزت و افزایش سطح رفاه و پیشرفت علمی و کسب رتبه‌های برتر در دنیا در استان، بیان کرد: برنامه‌ای که در سال گذشته برگزار شد، واقعاً زیبنده اینجا نبود، امسال بسیار زیبا و جالب با کمک یک خیر در حال انجام است هنوز هم نارسایی‌هایی وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در مازندران ادامه داد: مازندران دیار پاکان، صالحان، نماز، قرآن، حجاب، طهارت، پاکی و عفت است و نباید میدان تاخت و تاز نابه‌سامانی‌های فرهنگی قرار گیرد.

انتهای پیام

The post مازندران نباید میدان تاخت و تاز نابسامانی‌های فرهنگی باشد Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment