مراسم دانش‌آموختگی طلاب مجتمع آموزش عالی فقه برگزار شد

مراسم دانش‌آموختگی طلاب مجتمع آموزش عالی فقه برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایکنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجید خالق‌پور، جانشین رئیس جامعه المصطفی عصر امروز یکشنبه ۱۴ آبان در بیست ویکمین مراسم دانش‌آموختگی طلاب مجتمع آموزش عالی فقه جامعه المصطفی با بیان اینکه قدم‌نهادن در مسیر فراگیری و نشر معارف اسلامی موهبتی الهی است، اظهار کرد: در مسیر انجام این رسالت مهم که برعهده ما گذاشته شده است، «فَخُذها بِقُوَّةٍ..» (الأعراف آیه ۱۴۵) بسیار حیاتی و مهم است. همه رسولان که برگزیده شده‌اند با تأکید خداوند به «فَخُذها بِقُوَّةٍ» بوده است.

وی با بیان اینکه کسب علوم و نشر معارف مؤلفه‌ای تدریجی بوده و خستگی‌ناپذیری از شروط آن است، افزود: همیشه در همه کار‌ها باید با انتخاب بهترین‌ها در انجام رسالت خود محکم و استوار قدم برداریم؛ رسالت حوزویان که مأموریت مادر است، حفظ کیان دین‌ محمدی است.

در ادامه حجت‌الاسلام محمد بکایی، مدیرکل فارغ‌التحصیلان جامعه المصطفی در سخنانی گفت: حضور دانش‌آموختگانی از ۱۰۰ کشور جهان ظرفیت عظیمی را پیش روی جامعه المصطفی بازکرده، دانش‌آموختگان از والاترین دارایی‌های المصطفی به شمار می‌روند.

همچنین حجت‌الاسلام سلاجقه، مدیر اداره ارتباطات و بین‌الملل مجتمع آموزش عالی فقه در ابتدای این مراسم به تشریح وظیفه سنگین طلاب در این برهه تاریخی پرداخت و افزود: یکی از راه‌های تبیین گسترده در شرایط کنونی، آموختن چند زبان و تبیین معارف الهی به زبان‌های مختلف به ویژه در فضای مجازی است تا بستر مناسبی برای نشر معارف روح‌بخش اهل‌بیت(ع) فراهم گردد.

در ادامه این مراسم چند تن از طلاب دانش‌آموخته به ایراد سخن و ارائه نکته و نظرات در مدت تحصیل و برنامه‌های پیش رو پرداختند.

انتهای پیام

The post مراسم دانش‌آموختگی طلاب مجتمع آموزش عالی فقه برگزار شد Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment