همایش ملی «زن، امنیت و خانواده» در ارومیه برگزار شد

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، راضیه پورحیدر، مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) ارومیه، امروز 14 آبان در همایش ملی “زن، امنیت و خانواده ” که در سالن اجتماعات مدرسه علمیه الزهرا(س) ارومیه با حضور خواهران طلبه و فرهنگی برگزار شد، به بیان ضرورت و  کارآمدی اخلاق در خانواده و اهمیت این موضوع در تعامل‌های خانوادگی اشاره کرد.

وی به نقش موثر والدین در انتقال ارزش‌های اخلاقی به فرزندان اشاره کرد و گفت: در این ارتباط مادر بیشترین نقش را ایفا می‌کند، چون عملکرد عینی افراد در جامعه ناشی از عملکرد روحی و روانی آنها است.

مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) ارومیه با بیان اینکه خانواده نخستین پایگاه اجتماعی است، که منتهی به ساختن جامعه‌ای آباد و موفق می‌شود، اضافه کرد: چنانچه بتوانیم خانواده‌ای بانشاط، موفق و امیدوار داشته باشیم، به طور قطع خواهیم توانست این ویژگی‌ها را به جامعه نیز منتقل کنیم.

پورحیدر اخلاق‌مداری را از جمله ارکان مهم در مقوله تعلیم و تربیت دانست و گفت: هراندازه ذهن و روح آدمی در آرامش قرار داشته باشد، بهتر می‌تواند برای رشد فردی و اجتماعی تلاش کند.

مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) ارومیه بر لزوم به کاربستن راهکارهای علمی برا برقراری امنیت در محیط خانواده و اجتماع تاکید کرد و گفت: چنانچه حضور خداوند متعال را در متن زندگی‌مان احساس کنیم، به‌طور قطع در جهت رشد و تعالی خانواده گام‌های بلندی برمی‌داریم.

وی مثبت‌اندیشی، رعایت حقوق متقابل، ایثار و گذشت، احترام دوطرفه، صبر در برابر ناملایمات زندگی، رعایت جانب انصاف و عدالت، حفظ حریم‌ شخصی دیگران، از بین بردن دلایل تشویش خاطر را عواملی دانست که چنانچه به آنها توجه شود امنیت روانی در جامعه و خانواده برقرار می‌شود.

مدیر حوزه علمیه خواهران الزهرا(س) ارومیه بر لزوم قرائت آیات نورانی قرآن کریم و تدبر در آیات، روایات و احادیث تاکید کرد و بیان داشت: چنانچه با خداوند متعال مانوس شویم می‌توانیم بسیاری از مشکلات را برطرف کنیم، چراکه دین مبین اسلام برای همه زوایای زندگی‌ بشریت برنامه دارد.

انتهای پیام

The post همایش ملی «زن، امنیت و خانواده» در ارومیه برگزار شد Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment