نشست تخصصی «هوش مصنوعی و خلاقیت‌های انسانی» برگزار می‌شود

به گزارش ایکنا، به نقل از مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، این نشست، پنج شنبه 18 آبان ماه، با حضور جمعی از صاحب نظران به میزبانی اندیشکده علم الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در قالب  شش سخنرانی برگزار و و بحث و تبادل نظر پیرامون موضوع توسط حاضران پیرامون هوش مصنوعی ارائه  خواهد شد.

 

شرکت در این نشست از طریق فضای مجازی برای عموم علاقمندان آزاد است. دوستاران این مباحث می‌توانند بصورت برخط  از طریق نشانی event.olgou.ir در نشست شرکت نموده و از مطالب مطرح شده بهره مند شوند.

 

در این نشست نیم روزه صادق واعظ‌زاده؛ استاد دانشگاه تهران و رئیس شورای عالی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با عنوان «چیرگی هوش مصنوعی بر انسان: امکان یا امتناع، مخاطرات و ملاحظات» سخن خواهد گفت.

 

دومین سخنران این نشست غلامرضا اعوانی؛ استاد دانشگاه شهید بهشتی و عضو پیوسته فرهنگستان علوم است که با موضوع «هوش مصنوعی یا عقل تکوینی از دیدگاه حکمت الهی» در جمع اندیشمندان  مطالبی را ارائه خواهد کرد.

 

دیگر سخنران این نشست حمیدرضا ربیعی؛ استاد دانشگاه صنعتی شریف و مؤسس و رئیس مرکز تحقیقاتی فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف است که با موضوع «هوش مصنوعی انسان محور: اخلاقی و قابل اعتماد» سخن خواهد گفت.

 

در بخش دوم این نشست علمی، حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدرضا‌ عاملی؛ استاد و رئیس دانشکده جهان دانشگاه تهران و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی‌ تحت عنوان «الگوی اسلامی ایرانی مولد با بهره‌گیری از هوش مصنوعی فازی مولد: روندها و فرایندهای نظام‌مند» مطالبی را ارائه خواهد داد.

 

در ادامه این نشست سیدمحمود تارا؛ استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد به‌موضوع «ترکیب خلاقیت، فناوری و نوآوری در نسل جدید خدمات پزشکی و سلامت با کمک هوش مولد» می‌پردازد، سپس جواد حاتمی؛ استاد دانشگاه تهران به عنوان آخرین سخنران علمی نشست  به موضوع «ذهن انسان در دنیای هوشمند، مجازی و شبکه‌ای» می پردازد.

 

در پایان هرسخنرانی فرصتی در نظر گرفته خواهد شد، تا اندیشمندانی که حضوری با این نشست مشارکت نموده‌اند، سوالات و نظرات خویش را مطرح و سخنرانان پاسخ مقتضی را ارائه دهند. 

 

گفتنی است در ابتدای  این نشست علمی هادی اکبر‌زاده؛ عضو شورای عالی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و رئیس اندیشکده علم الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با توضیحاتی هدف از برگزاری  این نشست را ارائه و علی اکبر موسوی موحدی؛ استاد ممتاز دانشگاه تهران و رئیس قطب علمی بیوترمودینامیک اداره نشست را به عهده خواهند داشت.

 

پس از اتمام این نشست در اولین فرصت محتوای ارایه شده پیاده و از سوی انتشارات الگوی پیشرفت به صورت کتاب منتشر خواهد شد.

انتهای پیام

The post نشست تخصصی «هوش مصنوعی و خلاقیت‌های انسانی» برگزار می‌شود Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment